UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Służby cieszą się z prezentów

 
Elbląg, Komendanci elbląskich służb mundurowych podkreslali, jak bardzo prezenty od samorządu będą przydatne
Komendanci elbląskich służb mundurowych podkreslali, jak bardzo prezenty od samorządu będą przydatne (fot. Anna Dembińska)

Lornetki dla Straży Granicznej, defibrylator AED dla Urzędu Celnego, mierniki gazu dla Straży Pożarnej i wreszcie dron dla Policji. A to nie jedyne urządzenia zakupione z pieniędzy elbląskiego samorządu. EKO Patrol Straży Miejskiej dostał np. transporter, sieć na ptaki, chwytak na psy oraz chwytak na koty, a strażacy mogli wyposażyć salę edukacyjną "Ognik'. W 2016 r. na służby samorząd wydał ok. 200 tys. zł.

Nie po raz pierwszy elbląski samorząd podjął działania wspomagające funkcjonowanie służb. - By było bezpieczniej - przekonuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Z budżetu na rok 2016  na sprzęt dla mundurowych wydano ok. 200 tys. zł. Samorząd dofinansował np. kwotą 55 tys. zł zakup dwóch samochodów dla komendy miejskiej policji, a kwotą 20 tys. zł służby ponadnormatywne. Strażacy dostali blisko 57 tys. zł na ubrania oraz na zakup sprzętu wysokościowego. Natomiast z programu Bezpieczny Elbląg Straż Miejska otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.630 zł. na zakup sprzętu specjalistycznego dla EKO Patrolu (transporter, sieć na ptaki, chwytak na psy, chwytak na koty, zwierzęta leśne i węże, smycz, preparat dezynfekcyjny, rękawice ochronne).
       Dziś (25 stycznia) służby dziękowały za najnowsze zakupy: lornetki dla Straży Granicznej, defibrylator AED dla Urzędu Celnego, mierniki gazu dla Straży Pożarnej i wreszcie dron dla Policji. Najdroższe prezenty otrzymali policjanci. W sumie na kamery bezprzewodowe z zestawem Obsługi oraz dyskami twardymi, laptopem, akumulatorami, nadajnikami i rejestratorem oraz drona z miejskiej kasy wydano 14 tys. zł.
       - Dron przyda się do zabezpieczania imprez masowych i zgromadzeń, a także do poszukiwania osób zaginionych oraz działań w sytuacji kryzysowej - mówił mł. insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu. - W ub. r. mieliśmy zgłoszonych 119 zaginięć. W takich sytuacjach dron pozwoli nam sprawniej i efektywniej pracować - zapewniał. Do obsługi tego sprzętu zostanie wyznaczony policjant, który - zgodnie z przepisami - przejdzie specjalistyczne szkolenie. Koszt to 3 tys. zł.
       Do poszukiwań prowadzonych na lądzie i na wodzie przydadzą się również lornetki, w których posiadanie weszli pogranicznicy.
       - Lornetki ze stabilizatorem będą szczególnie pomocne podczas pracy na łodzi - mówił ppłk SG Arkadiusz Kulik, komendant placówki Straży Granicznej w Elblągu.
       Strażacy dziękowali za dotychczasowe wsparcie i już cieszą się na kolejne.
       - W 2017 r. w budżecie samorządu zostały zabezpieczone środki w kwocie 140 tys. z, które zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie dokumentacji projektowej nowej strażnicy - zapowiedział kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski PSP w Elblągu.
      

  Elbląg, Prezenty dla służb
Prezenty dla służb (fot. AD)


       Co jeszcze samorząd podarował służbom z budżetu na rok 2016?
       Komenda Miejska PSP Elbląg

       Zakup trójnoga ratowniczego – 6.150,00 zł
      
       Z Programu Bezpieczny Elbląg Komenda Miejska Straży Pożarnej otrzymała także 5.000 zł. na materiały i wyposażenie Sali Edukacyjnej OGNIK przy ul. Browarnej, w tym: zestaw znaków bezpieczeństwa, książeczki malowanki dla dzieci pt. „Straż pożarna dzieciom”, zestaw 2 mikrofonów bezprzewodowych ze statywami i efekt świetlny inferno do symulacji płomieni.
      
       Komenda Miejska Policji
       Z Programu Bezpieczny Elbląg - wykonanie materiałów edukacyjno – informacyjnych, zakup dwóch drukarek laser; kompaktowego aparatu fotograficznego, zakup mobilnego sprzętu nagłośnieniowego; zakup zestawu multimedialnego do realizacji projektów prewencyjnych – 10.700,00 zł
      
       Placówka Straży Granicznej

       Zabezpieczenie przeprowadzenia Festynu Mundurowego dla mieszkańców Elbląga – 3.980,90 zł
      
       Ochotnicze Straże Pożarne Ratownictwo Wodne Elbląg

       Zakup sprzętu nurkowego - 6.000,00 zł
      
       ELWOPR

       Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych miasta Elbląg - 6.000,00 zł
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama