UWAGA!

Sojusz przedstawia swoich

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił dziś kandydatów do parlamentu, startujących z okręgu elbląskiego.

Listę otwiera Witold Gintowt-Dziewałtowski, poseł dwóch kadencji, na drugim miejscu jest również dotychczasowy poseł, Jan Antochowski, a na trzecim zaś Izabela Golańska z Pasłęka. Z numerem czwartym na liście jest Jerzy Frątczak z Bartoszyc, a na piątym Katarzyna Esden-Tempska z Ostródy. SLD wystawił do senatu kandydaturę Władysława Mańkuta. Na liście SLD w okręgu elbląskim są tylko trzy kobiety.
     - Zdajemy sobie sprawę, że płeć męska dominuje, choć w statucie naszej partii jest zapis o 30-procentowym udziale kobiet - mówi Janusz Nowak, szef sztabu wyborczego SLD w okręgu 34. - Niestety, wygląda to tak, jak wygląda i choć proponowaliśmy, to nie wyrażały zgody. Komitety wyborcze SLD są też bardziej ostrożne w kwestii dobierania swoich kandydatów.
     - Polityka nowego przewodniczącego partii wskazuje, że wszelkie niepożądane osoby i zjawiska są eliminowane - mówi Janusz Nowak. - Nie da się oczywiście wyeliminować tego o końca, ale mam nadzieję, że nie zdarzy się nikt, kto będzie szargał nasze imię.
     - Trudno prześwietlić wszystkich, ale w toku przygotowań do wyborów usunęliśmy 15 nazwisk, co do których mieliśmy zastrzeżenia - dodaje poseł Dziewałtowski, który jest krajowym pełnomocnikiem komitetu wyborczego SLD. - Do niektórych osób występowaliśmy też z pytaniami i gwarantuję, że zarząd partii nie zawaha się usunąć już z listy kogoś, kto będzie o cokolwiek podejrzany.
     Sojusz w tych wyborach stawia na walkę z bezrobociem, wspieranie przedsiębiorczości, przestrzeganie równości i sprawiedliwości społecznej.
     
     Lista SLD do sejmu:
     1.Witold Gintowt-Dziewałtowski
     2.Jan Antochowski
     3.Izabela Golańska
     4.Jerzy Frątczak
     5.Katarzyna Esden-Tempska
     6.Sławomir Gutkowski
     7.Hanna Mierzejewska
     8.Lech Strzelecki
     9.Jerzy Giezek
     10.Marek Kowalski
     11.Bolesław Fac
     12.Marcin Empel
     13.Bogdan Pochodaj
     14.Ryszard Zabłotny
     15.Jerzy Kozłowski
     16.Krzysztof Jagodziński
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na tym polega właśnie odnowienie SLD na prowincji, przecież oni już tak wiele zrobili dla tego miasta jak można by było pozwolić im zniknąć z lokalnego establishmentu. Szkoda mojego komentarza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ATomek(2005-08-04)
 • jeżeli zdecyduję się na SLD to tylko na panią Golańską jestem kobietą, a kobiety całkiem inaczej "widzą politykę "żadnych chłopów dosyć się narządzili efekty mamy jakie mamy tragedia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatia(2005-08-04)
 • Sojusz w tych (@_@) wyborach stawia (^_^) na walkę z bezrobociem, wspieranie przedsiębiorczości, przestrzeganie równości i sprawiedliwości społecznej..
 • Tylu ich na liście, że to chyba lista wszystkich członków parti
 • ...powiało zmianami. Same nowe nazwiska - szczególnie z pierwszych pozycji. A może Przewodniczący Olejniczak powie (szczególnie tym dwóm panom z pierwszych miejsc) - "tym Panom już dziękujemy". Pozwólcie ze spokojem patrzeć na nowy skład sejmu i Panowie sami zdecydujcie się na odejście. Przecież obecny parlament, w którym zasiadaliście był najgorszym od conajmniej 15 lat. I swoją reputację "budował' również (a może przede wszystkim) z waszym udziałem. Wstyd!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezpartyjny(2005-08-05)
 • Panowie Mańkut i Dziewałtowski mają tyle wspólnego z honorem, bolszewizm z demokracją. Te nazwiska są największą antyreklamą dla tego ugrupowania w naszym regionie. Ale poczekajmy, głupich nie sieją ...
 • Ale odmłodzili i odnowili listę !!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2005-08-05)
 • Tym Państwu dziękujemy, ich partia pokazała w którym miejscu ciała ma zwykłych obywateli tego państwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak(2005-08-05)
 • jak trudno odciąć się od koryta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gorzki(2005-08-05)
 • Gitowt jest ok jeden z najbardziej pracowitych posłów, w pozytywnym znaczeniu oczywiscie. Ale wszystkim o wzroście 150 w kapeluszu dziekujemy!
 • Jak zwykle znadjda sie debile co zaglosuje na komuchow, a co do sympati to glosuj na jaruge szenyszyn szyszkowsa a one bede rozpiepszac panstwowe pieniadze na kolacje i inne przyjemnosc, przypominam ze to z ligi kobiet polski poszedl wniosek o wydluzenie wieku emerytalnego dla kobiet:)) niedzwiedzia przysluga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ANTYkOMUCH(2005-08-05)
 • Tej parti podziekujemy. wszytko sie pcha do koryta. ale my wam nie pomozemy w tym czynie. w wogole to bleee
Reklama