UWAGA!

Spotkania prezydenta z mieszkańcami Jaru, Kamionki i Bielan

 Elbląg, Spotkania prezydenta z mieszkańcami Jaru, Kamionki i Bielan

Dziś (piątek, 21 lutego) o godz. 17.30 Jerzy Wilk, prezydent Elbląga spotka się z mieszkańcami osiedli Nad Jarem, Kamionka i Bielany. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego „Jar” przy ul. Tuwima 4.

W październiku 2013 roku spotkaniem z mieszkańcami osiedla Zatorze zapoczątkowałem cykl rozmów z poszczególnymi dzielnicami Elbląga – mówi Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Chciałbym, aby takie debaty odbywały się cyklicznie w różnych częściach miasta i dawały możliwość bezpośrednich rozmów z mieszkańcami o ich problemach i potrzebach w najbliższej okolicy. Zależy mi na takich otwartych rozmowach, które mogą odbywać się poza urzędowymi gabinetami, dając większą swobodę dyskusji i szerszy udział elblążan – dodaje prezydent Jerzy Wilk.
       W styczniu prezydent Jerzy Wilk spotkał się ponownie z mieszkańcami Zatorza. Głównym tematem poruszanym przez mieszkańców był problem hałasu, jaki wywołuje praca złomowisk. Prezydent poinformował mieszkańców o swoich działaniach podjętych w ostatnim czasie. Było to m.in. pismo do byłego już ministra Sławomira Nowaka z prośbą o interwencję w Polskich Kolejach Państwowych. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że teren ten będzie dzierżawiony firmie zajmującej się rozbiórką złomu do 2022 roku, a dotychczasowe pomiary hałasu nie wykazują przekroczeń.
       Tydzień później odbyło się spotkanie z mieszkańcami Zawady, gdzie poruszane były głównie kwestie sprzedaży alkoholu w sklepach osiedlowych, komunikacja miejska, remonty dróg i chodników oraz duża aktywność mieszkańców Zawady podczas dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego.
       Jak wynika z tych spotkań, jest wiele tematów i problemów, które nurtują mieszkańców Elbląga. Najlepszym sposobem jest ich omawianie i rozwiązywanie na „własnym podwórku”. Temu służyć mają spotkania prezydenta z elblążanami.
      
       Kolejne odbędzie się już we wtorek 25 lutego o godz. 17.30. Tym razem prezydent Jerzy Wilk spotka się z mieszkańcami Zajazdu, Krasnego Lasu i Próchnika. Spotkanie odbędzie się w Sali przy ul. Zakątek 2 w Próchniku.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A więc spotkanie we wtorek czy w piątek? Bo z tekstu to nie wynika jednoznacznie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  mieszkaniec1234(2014-02-17)
 • przecież pnapisane jest że w najbliższy piatek o 17.30
 • Warto poruszyć temat przedłużenia ul. Jana Pawła II w stronę Bielan i połączenia z Fromborską między Krasnym Lasem, a Bielanami, to tylko odcinek drogi ok. 300 m do zrobienia. Skutecznie ożywi to Modrzewinę.
 • Bardzo cieszy mnie to, że w końcu jakiś prezydent Elbląga wyszedł do ludzi. Nieważne, z jakiej partii jest ten prezydent, ważne, że to on przychodzi do nas. Oby tego zapału nie zabrakło po wyborach - obojętnie kto wygra. Chętnie pójdę na to spotkanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  tamburyno(2014-02-17)
 • uważam, że Wilk jest pierwszym prezydentem który chce się z ludźmi spotkać i ich wysluchać- i to jest bardzo dobre; poprzednicy chyba uważali się za zbyt doskonałych by wychodzić do plebsu
 • Małem pójść i poprosić o poradę do kogo mam napisać prośbę o ekshumacje jak przyjdzie moja kolejka do kardiologa pod koniec 2015 roku. .. Może będzie taniej bo mozna wtedy oszczędzić na znieczuleniu. .. .
Reklama