UWAGA!

Sprawa Pogotowia Socjalnego: Władze Elbląga chcą zaskarżyć decyzję wojewody

 Elbląg, Sprawa Pogotowia Socjalnego: Władze Elbląga chcą zaskarżyć decyzję wojewody
(fot. JK, archiwum portEl.pl)

- To mi wygląda na decyzję polityczną – uważa Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, komentując decyzję wojewody w sprawie unieważnienia uchwały Rady Miejskiej o likwidacji Pogotowia Socjalnego. Władze miasta zapowiadają, że zaskarżą ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Prezydent Elbląga i przewodniczący Rady Miejskiej dzisiaj po raz kolejny stwierdzili, że ich zdaniem uchwała w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego, która została przegłosowana na nadzwyczajnej sesji 16 kwietnia, jest zgodna z prawem.

- W uzasadnieniu swojej decyzji pan wojewoda powołał się na brak konsultacji ze związkami zawodowymi (w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego – red.), przywołując orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, które dotyczyło likwidacji szkoły. Trudno mi zaliczyć Pogotowie Socjalne do jednostek edukacyjnych . To nadużycie – stwierdził Witold Wróblewski. - Przekazaliśmy na wniosek pana wojewody odpowiedzi na wszelkie zapytania wraz z uzasadnieniami wyroków sądów administracyjnych, które potwierdzają prawidłowość decyzji o likwidacji.

Wojewoda nie wziął tych opinii pod uwagę. - To mi wygląda na decyzję polityczną. Po raz pierwszy widzę taką sytuację, że procedura rozstrzygnięcia pana wojewody wcześniej jest przekazywana do związków zawodowych, niektórych radnych niż do organu, który wydał wcześniejszą decyzję – dodał prezydent.

Pismo wojewody do biura Rady Miejskiej, jak twierdzą elbląscy samorządowcy, trafiło 12 maja. W mediach informacja o unieważnieniu uchwały pojawiła się już 7 i 8 maja.

- Jestem zasmucony, że w taki sposób samorządy są traktowane, że dowiadują się o takich rozstrzygnięciach z mediów. Nie taką drogą to powinno być załatwiane – wtórował prezydentowi Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej. - Dopełniliśmy wszelkich możliwych opinii, by procedować tę uchwałę zgodnie z prawem. Rozstrzygnięcie pana wojewody skierowałem do ekspertów, by przygotowali opinię na ten temat. Prześlemy ją do wszystkich radnych, których będę prosił o to, by skierować nasze odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Będziemy chcieli taką uchwałę na sesji podjąć.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jestem zasszmucony oj jaki biedulek
 • Panie Prezydencie i radni, w tej decyzji elblążanie są z Wami.
 • O Elbląg musimy dbać sami my elblążanie i nasi przedstawiciele przeciwko rozpasłym od pychy i dysponowaniu pieniędzmi głównie na własne potrzeby "olsztynowcom"
 • Ja nie jestem wiec wypraszam sobie żeby jakiś ktoś pisał ze elblazanie są z nimi ! Może zapytaj pracowników policji i szpitala czy tez są za likwidacja! Czyżby to lubudubu niech nam żyje wspaniały nasz pan. .. ?
 • Prezydent miasta Elbląga. "Wojewoda nie wziął tych opinii pod uwagę. - To mi wygląda na decyzję polityczną "i Kto to mówi ?? A Pański aktywne poparcie podczas wyborów parlamentarnych dla określonych opcji a te Pańskie koalicje z PO, PO co i na co ?? Panie Wróblewski, znów całej sytuacji winny PIs To on czy Pan chce 13 osób pozbawić pracy ?? Dzisiaj dostali wypowiedzenia, ciekawe, gdzie teraz w czasie pandemii znajdą pracę ?? Ale Pan się tym nie martwi, a powinien. PO co Nam taki Prezydent co się od ludzi odwraca ??
 • jak trzeba być naiwnym żeby w obecnych czasach wierzyć policji że stoi na straży obywateli a nie jest na usługach rządzących, tym bardziej że policja udowadnia obronę totalitaryzmu na rozkaz ???
 • Czyżyk, czy Ty człowieku potrafisz tylko wtórować ? A gdzie konsultacje społeczne, a gdzie komisje rady miejskiej. Co to za tryb uchwalania uchwał ?? A niby to TYLKO PIs z tego znany.
 • A jakich ekspertów buhahahaha???juz normalnie wojewoda trzęsie sie ze strachu, ach te elblàzkowo
 • Decyzja polityczna. .hehhe a jaka. ma. być .. u jak miedzy prezydentem i wojewodą. .. A. tak. na marginesie do tego pogotowia socjalnego to Wróblewski pasuje jak ulał ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  sasuad(2020-05-15)
 • tak sie trzesie ze ubija bialko na biszkopt trzepaczka do jajek
 • Izba SYF, Do likwidacji!!Po co to komu?Przecież tam są h.. nie zarobki. Przybytek nierentowny, miasto musi non stop do niego dopłacać!Jaki to ma sens?, bo 13 ludzi straciło; ;pracę''?W innych firmach 10 x tyle ją straciło, i nie rozpaczają tylko szukają innej. I znajdują! Jestem tego najlepszym przykładem, tylko trzeba ruszyć d.. a nie biadolić. A skoro nie możecie żyć bez świadczenia usług pijakom, menelom, bezdomnym itp. to stwórzcie wolontariat. Dalej będziecie robić to co tak kochacie robić, bez czego wam tak trudno żyć. Bo czyż nie o to wam chodzi???
 • Pan prezydent chciałby być ofiarą niecnych knowań politycznych. Wszyscy którzy oponuja sa z miejsca traktowani jak wrogowie polityczni. Infantylne to nieco, ale nie spodziewałem się finezji po tym człowieku. Wasalny młotek.
Reklama