UWAGA!

Sprawdź samochód zanim kupisz

Osoby, które zamierzają kupić używany samochód mają możliwość sprawdzenia, czy od danego samochodu osobowego został zapłacony podatek akcyzowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego lub pierwszej sprzedaży na terytorium kraju począwszy od 1 maja 2004 roku. Zobacz jak to zrobić.

Aplikacja została uruchomiona w styczniu 2014 roku. Aby sprawdzić dane dotyczące konkretnego samochodu wystarczy wejść na stronę internetową, gdzie na podstawie danych występujących w Systemie ZEFIR, można sprawdzić, czy zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym została uiszczona opłata z tytułu: nabycia wewnątrzwspólnotowego oraz pierwszej sprzedaży na terytorium kraju (jeżeli nie został odprowadzony podatek z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego podatnik jest obowiązany zapłacić należny podatek akcyzowy).
      
       Codzienna aktualizacja
       Jak informuje Izba Celna w Olsztynie strona jest aktualizowana jeden raz na dobę, czyli w praktyce po jednym lub dwóch dniach od złożenia deklaracji i dokonania zapłaty w całości należnego podatku akcyzowego, po wpisaniu numeru VIN samochodu wyświetli
       się powinien na stronie komunikat potwierdzający dokonanie zapłaty podatku akcyzowego tj.: „Od samochodu osobowego został zapłacony podatek akcyzowy".
       W przypadku wystąpienia komunikatów: „W bazie systemu brak informacji o zapłacie podatku akcyzowego" lub „W bazie systemu nie odnaleziono podanego numeru identyfikacyjnego" należy przyjąć, że dany samochód:
       - nie podlegał opodatkowaniu podatkiem akcyzowym bo jest to np. samochód kolekcjonerski,
       - jest zwolniony z akcyzy jako mienie przesiedleńcze,
       - pochodzi z importu,
       - nie został od niego odprowadzony należny podatek akcyzowy zgodnie ze złożonym AKC-U.
      
       Źródło:Izba Celna
      
oprac.mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama