UWAGA!

„Stacja dializ będzie działać" (aktualizacja)

 Elbląg, „Stacja dializ będzie działać" (aktualizacja)
(fot. Anna Dembińska)

Do naszej redakcji docierają sygnały od czytelników o składaniu wypowiedzeń przez personel stacji dializ, która mieści się przy ul. Związku Jaszczurczego. - Jest to jedyna stacja dializ w Elblągu, pacjenci musieliby dojeżdżać na dializowanie do Malborka czy Gdańska. To byłoby ogromne utrudnienie - mówi Czytelnika, a zarazem jedna z pacjentek stacji dializ. Spółka DaVita, która realizuje dializy w placówce przy ul. Związku Jaszczurczego, zapewnia i uspokaja pacjentów, że stacja będzie działać mimo obecnej sytuacji kadrowej.

Jak zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, nie zmieniły się ustalenia, które zapadły w listopadzie ubiegłego roku pomiędzy samorząem a spółką DaVita. A były one takie. Od 1 stycznia 2023 roku w szpitalu wojewódzkim zaplanowano uruchomienie pododdziału nefrologicznego z dziesięcioma łóżkami w miejsce likwidowanego oddziału w szpitalu przy ul. Zw. Jaszczurczego.- Pododdział będzie funkcjonował w szpitalu wojewódzkim w ramach oddziału chorób wewnętrznych. Dializy dla pacjentów pododdziału będą świadczone przez firmę DaVita na zasadzie podwykonawstwa. W ciągu najbliższych dwóch lat planowane jest utworzenie przy szpitalu wojewódzkim kompleksowego ośrodka nefrologicznego, który będzie zabezpieczał leczenie w ramach oddziału nefrologicznego oraz dializy, również ambulatoryjne - mówiła w rozmowie z nami rzeczniczka prezydenta w listopadzie ubiegłego roku.

Dziś Joanna Urbaniak potwierdza ówczesne ustalenia. - Nie mamy żadnej informacji od spółki DaVita na temat jakichkolwiek planów likwidacji stacji dializ w naszym mieście. Dla nas pozostają wiążące ubiegłoroczne ustalenia, na mocy których od stycznia br. w szpitalu wojewódzkim powstał pododdział nefrologiczny w miejsce likwidowanego oddziału w szpitalu przy ul. Związku Jaszczurczego, natomiast dializy dla pacjentów są świadczone przez firmę DaVita w ambulatoryjnej stacji dializ przy ul. Zw. Jaszczurczego - informuje Joanna Urbaniak.

DaVita potwierdza, że spółka „otrzymała kilka wypowiedzeń” od pracowników, ale zapewnia, że nie będą one miały negatywnego wpływu na działalność elbląskiej stacji dializ.

- Stacja będzie działać. Otrzymaliśmy kilka wypowiedzeń umów od kadry pielęgniarskiej, niemniej działalność stacji nie jest zagrożona i pacjenci będą nieprzerwanie otrzymywać potrzebne leczenie. Zależy nam na wszystkich naszych pracownikach, więc będziemy starali się znaleźć dla tych osób, które złożyły wypowiedzenie, satysfakcjonujące rozwiązanie. Pozostałe kwestie, o które pani pyta (powody rezygnacji kadry pielęgniarskiej z pracy - red.), to wewnętrze sprawy spółki, co do których nie udzielamy dalszych informacji - informuje Joanna Gajewska, pełniąca funkcję "communications & marketing manager" ze spółki DaVita.

DaVita kontrakt na świadczenie dializ w Elblągu ma zawarty z Narodowym Funduszem Zdrowia do końca 2026 roku.

- Spółka DaVita, która realizuje usługi dializacyjne w Elblągu, ma podpisaną umowę z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w rodzaju: świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie na realizacje świadczeń opieki zdrowotnej do 31 grudnia 2026 roku. Do oddziału nie wpłynęła informacja od podmiotu leczniczego o rozwiązaniu umowy - informuje Agnieszka Budziszewska, młodszy specjalista z zespołu komunikacji społecznej i promocji Warmińsko Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Aktualizacja

7 marca otrzymaliśmy dodatkowe stanowisko spółki DaVita

- Chcielibyśmy zapewnić wszystkich pacjentów stacji dializ mieszczącej się przy ul. Związku Jaszczurczego 22 w Elblągu, że jej działalność nie jest zagrożona. Jeszcze w tym miesiącu odbędziemy spotkania z pracownikami stacji dializ, którzy złożyli wyprowadzenia. Po rozmowach dowiemy się, ile ewentualnie stanowisk w perspektywie najbliższych miesięcy będzie wymagało ponownego obsadzenia. Fundamentem działalności naszej firmy jest budowanie społeczności, która troszczy się o swoich pacjentów i siebie nawzajem najlepiej jak potrafi. Dlatego jesteśmy pełni nadziei, że efekt tych rozmów będzie satysfakcjonujący dla obu stron i ograniczy rotację pracowników - informuje Joanna Gajewska, pełniąca funkcję "communications & marketing manager" ze spółki DaVita.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Patrząc na "prawdomówność "w sprawie przedszkola nr 8 czy możemy im wierzyć??
 • Patrząc na energię madek same sobie dializy ogarną przez zrzutka. pl
 • ... był Natoński narzekali, są inni tez żle ! pielęniarki mile widziane w ukrainie.....
 • Czy 10 pielęgniarek, które złożyły wypowiedzenia to jest „kilka”? A 5 pozostałych też się nad tym zastanawia…
 • 10 łóżek w szpitalu wojewódzkim? To czemu mój staty tato 2x został odesłany bo nie mają miejsc dla chorych 'na nerki''?
 • Zwalniają się rynek pracy sam się wyreguluje. Tylko jakim trzeba być kapustą, żeby do mediów z tym lecieć. Nie Twoje wypowiedzenie kapusiu nie Twoje zmartwienie.
 • Pielęgniarki mile widziane za wschodnią granicą ! Należało wyjść za mąż za lekarza ?
 • @A63 - trzeba miec wygląd i prezencje, zeby wyjsc za lekarza
 • Czyli wszystko cacy tak jak wszystko w naszym UM, wierzę w každe ich słowo, kłamią juz zawodowo, każdy nagrywa co mówią, z kłamstwa prawdę wydziubią, choč może być I tak, że pacjent wpadł w panikę widząc co się dzieje na oddziale I nie nazywaj kogoš kapusiem komu odcina się " tlen" do życia, dziś jemu a jutro tobie -.. Kicia No ale wszyscy zainteresowani odetchnęli z ulgąi firma pod kontrolą I rzeczniczka I firma dadzą radę, na jak długo? - zobaczymy, - dziękujemy za szybką interwencję I odpowiedz Porteowi a firmie życzymy nieprzerwalnych dialiź I finansow płynących z NFZ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Fistula(2023-03-06)
 • Ty madka ", ale musisz być złośliwa I napewno pracujesz w UW, skoro ta zrzutka pl. , tak Cię boli, .. ma boleć, bo jak czegoś niepotraficie to my miesxkańcy jesteśmy od tego, by Wam pokazać, ze można
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  2
  Harleyem po plecach(2023-03-06)
 • Tak przyjedzie prezes, kierownik techniczny i zastąpią pielęgniarki. Pani od "communications & marketing manager" trochę się myli to nie jest wewnętrzna sprawa spółki. Spółka funkcjonuje w oparciu o publiczne środki ze składek NFZ a więc powinna być całkowita transparentność. Ile pielęgniarek złożyło wypowiedzenia i jaki to jest procent personelu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  1
  Płacąca składki(2023-03-07)
 • @Płacąca składki - Ale jest spółką prywatną i nie ma obowiązku udzielać takich odpowiedzi, koniec kropka. Cytując znanego byłego wójta z Pcimia, odnośnie kontroli NIK w Orlenie: "nie ma takiej możliwości, to jest biznes, a nie publiczne środki".
Reklama