UWAGA!

Stracili wszystko przed świętami. Pomoc dla pogorzelców

 
Elbląg, Stracili wszystko przed świętami. Pomoc dla pogorzelców
(fot. Michał Skroboszewski)

W piątek wieczorem 42 mężczyzn z Ukrainy straciło cały swój dobytek podczas pożaru domu przy ul. Bożego Ciała w Elblągu. Stowarzyszenie Christophoros wraz z Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczęło zbiórkę darów dla pogorzelców.

Większość z mężczyzn, którzy mieszkali w budynku przy ul. Bożego Ciała, uciekała przed pożarem tylko w tym, co mieli na sobie – w piżamach i klapkach na nogach. Stracili nie tylko rzeczy osobiste, ale również ubrania, wielu z nich straciło pieniądze. Na szczęście mają tymczasowy dach nad głową  - część mieszka w seminarium, część została przewieziona do innych mieszkań w okolicy.
       - Mężczyźni na co dzień pracowali przy budowach w Elblągu i okolicach, aby zarobić pieniądze na utrzymanie swoich rodzin na Ukrainie. Czy okażemy solidarność wobec naszych przyjaciół z Ukrainy? - apeluje do elblążan Stowarzyszenie Christophoros, które razem z Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu ogłosiło zbiórkę darów dla potrzebujących.
       - Potrzebne jest wszystko – bielizna, obuwie, kurtki, żywność, pieniądze…Dary można przynosić do Seminarium Duchownego w Elblągu przy ul. Bożego Ciała 10 (przy furcie). Specjalnie dla potrzebujących Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które w pełni będą przekazane na pomoc dla pogorzelców – informuje stowarzyszenie.
      
       Numer rachunku: 45 1140 2004 0000 3602 7832 8925 (mBank S.A.)
       Odbiorca: Stowarzyszenie Christophoros, 82-300 Elbląg, ul. Bożego Ciała 10
       Tytuł: Pomoc dla pogorzelców

      
       - Niech ten wyjątkowy czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będzie dla nas dodatkową zachętą, aby podzielić się tym co mamy z tymi, którzy stracili wszystko i potrzebują naszej pomocy! - apelują członkowie stowarzyszenia.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oj tam, od 1 stycznia Niemcy otwierają rynek pracy dla Ukraińców, nich się nie martwią bo i tak znajdą inny dom. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  120
  Emelianenko(2018-12-22)
 • Zazdroscimy im że potrafią walczyć o swoje? My przodujemy w byciu złośliwym, zazdrosnymi I tylko narzekamy. Zamiast się solidaryzowac by zmienić fatalne warunki pracy, to co czytam? Protestują w sądach A co przecież za 1800 dobrobytu w d.. się poprzewracało albo komuś tam innemu. Brawo dla pracowników którzy stawiają się chcą coś zmienić. Przykre że na święta mężczyzną z Ukrainy taka tragedia się stała Ale popieram szukajcie pracy tam gdzie godnie płacą. Polak Polaka nie szanuje A co dopiero obcokrajowca
 • Oni sobie dadzą radę, mogą wrócić do siebie zawsze. Moim zdaniem żadna tragedia. Pomóżmy lepiej chorym dzieciom. Odwiedźmy szpitale!
 • Co było przyczyną pożaru?
 • tata z Torunia sypnie złociszami a i proboszcze też nie poskąpiom
 • Patrząc te budynki to wyglądają jak po drugiej wojnie. A mamy 2018rok.
 • Hospicjum na ulicy chopina. Tzn budynek po hospicjum stoi pusty. Wielki budynek. Jedna rodzina pogorzelcow mieszka już tam za darmo więc można by o tym pomyśleć
 • Po komentarzach widać że sami katolicy w tym Elblągu. Ludzie święta idą z kad i Was tyle jadu? Czy to ważne że z Ukrainy ? Człowiek to człowiek. W sklepach omalo się nie pozabijają bo kolejki, kasjerki chcą wieszać .... masakra A w niedzielę pojda wszyscy do kościoła I będzie "...Panie bo nie jestem godzien...." Ogarnijcie się ...Wesołych Dla Wszystkich
 • Wpłać kasę a nie tu wszystkich umoralniasz
 • Wstyd mi. Niedługo się przestanę przyznawać do tego, że się urodziłem w Elblągu.
 • współczuję z całego serca, ,i współczuję tym, którzy pozbawieni są empatii ludzkiej, ,skąd w was tyle nienawiści, ,obłędu złośliwości, ,nasi rodacy również pracują z dala od domu, i różnie może być, ,nauczmy się szanować i współczuć, i pomóc, a jeśli tego nie czynisz mniej choć na tyle godności osobistej i nie ubliżaj ludziom na obczyźnie, ,bo tym samy ubliżasz sobie może nawet o tym nie wiesz, ,mam nadzieje, że prezydent miasta stanie na wysokości zadania i znajdzie wyjście z tragedii jaka dotknęła tych nieszczęśników, ,
 • Nie chce wsadzać kija w mrowisko. Zaznaczam. Wiem, że Ukraińcy w zdecydowanej większości są prawosławni. Ale u każdego, w szczególności zadeklarowanego, katolika za 2 dni będzie przy stole wolne miejsce. Miasto przeszło 130.000,myślę że baz trudu znajdą się 42 mieszkania chętne ugościć tego właśnie nieznajomego w potrzebie. U mnie na pewno.
Reklama