UWAGA!

Strażnicy czekają na komendanta, prezydent czeka na opinię

 Elbląg, Kto zostanie komendantem elbląskiej Straży Miejskiej
Kto zostanie komendantem elbląskiej Straży Miejskiej (fot. Straż Miejska, arch. portEl.pl)

Najbliższy piątek (5 lipca) będzie ostatnim dniem pracy Jana Korzeniowskiego na stanowisku komendanta Straży Miejskiej. Do powołania jego następcy potrzebna jest opinia komendanta wojewódzkiego Policji, na którą czeka prezydent Elbląga.

Przypomnijmy: dotychczasowy komendant elbląskiej Straży Miejskiej zdecydował się ostetcznie przejść na emeryturę i zrezygnował ze stanowiska. Z pracy odejdzie 5 lipca – w najbliższy piątek. Do czasu mianowania następcy jego obowiązki będzie sprawował zastępca komendanta.
       Ratusz ogłosił konkurs na nowego szefa elbląskich strażników, na który wpłynęły dwie oferty (z czego tylko jedna spełniała wymagania formalne). Drugi kandydat przekonał komisję rekrutacyjną, że jest właściwą osobą na to stanowisko.
       Do mianowania nowego szefa elbląskich strażników brakuje tylko pozytywnej opinii komendanta wojewódzkiego. Powinna ona wpłynąć do urzędu do 10 lipca. Jeżeli będzie pozytywna, to wkrótce powinniśmy poznać nazwisko nowego komendanta.
      
SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z L I K W I D O W A Ć tą "straż miejską"
 • już dawno te nieroby powinny ulec likwidacji, rocznie na ich nic nierobienie idzie prawie 2 miliony złotych!!! Komu zależy na ich utrzymywaniu i po co. ????
 • no ciekawe który emeryt przyjdzie, że też nie ma kary na Wróbla, który nie likwiduje kosztownego tworu, oni nic nie robią, nikt ich nie widzi na ulicach miasta, tylko wożą tyłki w autach, i dodatkowo dostają nowe samochody
 • Wygra ten który dał więcej. .. na Komitet.
 • Pan Korzeniowski nie zdecydowal sie skorzystac z emerytury !!!! On byl na emeryturze od ponad 20 jako byly policjant. Pracowal jako komendant SM bedac emerytem.!!! Prosze przestac pisac bzdury. Panstwo polskie nie da mu dwoch emerytur : milicyjno-policyjnej i cywilnej. Mielismy przez 22 komendanta emeryta dla tego SM wyglada tak jak wyglada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  Do redakcji(2019-07-03)
 • Korzeniowski pracowal bedac emerytem.od 22 lat.
 • Emeryci mundurowi, którzy podjęli pracę w różnych zawodach i zakładach są ważnym źródłem wpływów finansowych do ZUS. W takich przypadkach odlegają oni w tym okresie pracy takim samym zasadom emerytalnym jak pracownicy cywilni, ale nie mogą korzystać ze środków finansowych, bo ich konto przejmuje ZUS (chyba, że zrezygnują z emerytury mundurowej na rzecz cywilnej). Stąd głosy oburzenia, że oni będąc emerytami nadal pracują są nierozsądne, bo de facto to oni wspomagając ZUS zapewniają nam cywilom dodatkowe pieniądze na emerytury, w tym na tegoroczne 13- stki. A tak w ogóle to straże miejskie czy gminne są najskuteczniejszą formacją w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa w danym terenie, a ostrą krytykę wobec nich prowadzą wyłącznie ci, którzy nie chcą podporządkować się obowiązującemu prawu i przeszkadza im każdy kto obliguje ich do jego poszanowania.
 • Zwolnić połowę!!!!!
 • Dziadostwo -od rana dziś stoi na Starówce na ruskich numerach samochód za znakiem postoju do 10 min i znakiem zakaz ruch pojazdów a straz miejska Śpi.
 • będzie z komitetu wróbla na 100%
 • @Pocotazawiść - jakoś tych pracujących emerytów nie doświadczysz w ciężkiej pracy i za psie pieniądze, ale na państwowych posadach za dobre pieniądze ich pełno, zasady powinny być dla wszystkich jednakowe
 • @slawekel1 - slawekel1.. .. kto Ci zabronił iść do wojska lub policji a po kilkunastu latach dorabiać na emeryturze. .. jest konkurencja na rynku pracy, szanse są równe. .. to Pracodawca wybiera. .. to o czym mówisz to jakaś utopia, przemyj oczy. .. jest bezwzględny biznes. .. jeżeli Ty bardziej się opłacasz pracodawcy dostajesz robotę :)
Reklama