UWAGA!

Strażnicy graniczni pilnie poszukiwani

Brakuje chętnych do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Na kandydatów czeka 50 miejsc, w ubiegłym roku podania złożyło około 20. - Nabór cały czas jest kontynuowany. Dajemy możliwość zdobycia ciekawego zawodu i możliwość rozwoju – zachęca por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jeszcze niedawno chętnych do służby w Straży Granicznej było rocznie nawet 1500 osób, w ostatnim czasie podania złożyło zaledwie 20 osób. Co się stało? - Ciężko powiedzieć, jakie są przyczyny. Oferujemy naprawdę dobre warunki pracy i możliwość rozwoju – mówi por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
       Do Straży Granicznej mogą być przyjęte osoby do 35. roku życia, niekarane, z minimum średnim wykształceniem. Po przejściu wstępnej weryfikacji każdego kandydata czekają najpierw psychotesty i badanie wariografem, a następnie – test z wiedzy ogólnej, języka obcego i sprawnościowy.
       - Mamy obecnie 50 wolnych miejsc dla kandydatów. Każdy, kto przejdzie oba etapy rekrutacji, trafi najpierw na siedmiomiesięczne szkolenie do jednego z naszych ośrodków, a następnie w stopniu kaprala do jednej z 11 placówek Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Podczas szkolenia kandydaci mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie – dodaje por. Mirosława Aleksandrowicz.
       Podczas szkolenia każdy kandydat otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2000 złotych netto, na początku służby wzrasta ono do 2600 zł netto. - Dajemy możliwość rozwoju, ścieżka awansu w Straży Granicznej na kolejne stopnie jest otwarta – dodaje rzecznik prasowy W-MSG.
       By zachęcić kandydatów do rekrutacji, Straż Graniczna przygotowała film, który prezentujemy przy artykule.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama