UWAGA!

Święto batalionu i orkiestry

Elbląg, W najbliższy piątek świętować będzie 16 Batalion Dowodzenia
W najbliższy piątek świętować będzie 16 Batalion Dowodzenia (fot. st. chor. S.Tessar - archiwum 16 PDZ)

W piątek 9 maja swoje doroczne święto obchodzić będą 16 Batalion Dowodzenia im. Ziemi Elbląskiej oraz Orkiestra Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg. Z tej okazji w godz. od 10 do 13 będzie można zwiedzać koszary przy ul. Królewieckiej, zobaczyć sprzęt i uzbrojenie, porozmawiać z żołnierzami.

„Dzień Otwartych Koszar” odbywać się będzie na terenie Batalionu Dowodzenia przy ul. Królewieckiej 169. Jednostkę zwiedzać będzie można w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnie.
     - A zobaczyć będzie można sprzęt i uzbrojenie występujące na wyposażeniu batalionu, zwiedzić Salę Tradycji Batalionu oraz miejsca zakwaterowania żołnierzy – zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Wyznaczeni instruktorzy omówią przeznaczenie i dane taktyczno - techniczne uzbrojenia i jednostek sprzętowych, zapoznają z historią i współczesnością batalionu oraz oprowadzą po jednostce.
     - Warto dodać, że służbę w 16 Batalionie Łączności w Elblągu, który był „protoplastą” 16 Batalionu Dowodzenia, służbę wojskową odbywał prezydent Elbląga Henryk Słonina – mówi mjr Tuszyński. – Prezydent w czasie częstych spotkań z żołnierzami 16 PDZ z wielkim sentymentem wspomina tamten czas.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama