UWAGA!

Święto Ratowników WOPR

Elbląg, Święto Ratowników WOPR

Dziś (29 czerwca) przypada Dzień Ratownictwa Wodnego. Pomoc ratowników jest szczególnie cenna i potrzebna właśnie teraz, w trakcie wakacji, kiedy czuwają na wyznaczonych do kąpieli obszarach. Za ich trud i narażanie zdrowia dla ratowania życia innych, składamy im dziś serdeczne podziękowania.

W 1927 roku Komisja Ratownictwa działająca przy Polskim Związku Pływackim, dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego ustaliła dzień 29 czerwca jako Dzień Ratownika. Strona popularyzująca tę formę działalności, na której zamieszczane są aktualne informacje o bezpieczeństwie nad wodą oraz wykaz bezpiecznych kąpielisk i plaż, znajdziemy pod adresem www.wopr.pl. Tam też dodatkowe informacje uzyskają osoby chcące zdobyć np. stopień ratownika.
       W razie sytuacji alarmowej pamiętajmy o numerze ratunkowym WOPR – 601 100 100 – lub jeśli posiadamy telefon z dostępem do Internetu, korzystajmy ze strony www.601100100.pl, gdzie znajduje się też serwis pogodowy dla żeglarzy i urlopowiczów korzystających z wypoczynku nad wodą.
       Podobnie, wybierając się w góry, dobrze jest mieć zapisany w pamięci telefonu ratunkowy numer TOPR i GOPR: 601 100 300. Z powodzeniem działa też portal Bezpiecznie w górach, z którego warto skorzystać, wybierając się na szlaki.
       I obyśmy jak najrzadziej musieli wzywać pomocy tych, którzy obchodzą dziś swoje święto…
      
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama