UWAGA!

Święto Wojska Polskiego

 
Elbląg, Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego wręczone zostaną m.in. odznaczenia państwowe i resportowe
Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego wręczone zostaną m.in. odznaczenia państwowe i resportowe (fot. arch. 16 PDZ)

Dziś (14 sierpnia), w przededniu Święta Wojska Polskiego, we wszystkich jednostkach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbędą się uroczyste zbiórki, w czasie których zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy oraz wręczone akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe, odznaczenia państwowe i resortowe.

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego i 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się jutro (15 sierpnia) w Olsztynie. Wezmą w nich udział m.in. przedstawiciele MON, wojewody, marszałka województwa, dowódcy 16 PDZ, prezydenta Olsztyna, kombatantów, byłych żołnierzy, duchowieństwa, młodzieży oraz mieszkańców Olsztyna i regionu. Uroczystą oprawę, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, zapewni pododdział honorowy 20 Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc, pododdziały 16 PDZ oraz Orkiestra Wojsk Lądowych z Giżycka. - Obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie uroczysta msza święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska, stacjonujących na terenie województwa warmińsko – mazurskiego - zapowiada mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Ponadto odbędą się uroczystości związane z nadaniem jednej z ulic imienia 15 Dywizji Zmechanizowanej, Apel Pamięci z salwą honorową oraz uroczysty apel pod pomnikiem Bohaterów Walki o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur, gdzie zostaną wręczone m. in. akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe oraz odznaczenia państwowe i resortowe. Uroczysty apel zakończy złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem. Początek uroczystości o godz. 10– Kościół Garnizonowy w Olszynie.
       Tego samego dnia odbędą się także uroczystości w Starogardzie Gdańskim, gdzie asystę wojskową wystawi 16 Batalion Dowodzenia z Elbląga - dodaje mjr Tuszyński.
       Dziś (14 sierpnia) natomiast we wszystkich jednostkach 16 PDZ odbędą się uroczyste zbiórki.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i fajnie że w tym roku panowie oficerowie w Elblągu nie muszą wystawiać się na Placu Kazimierza Jagielończyka. Panienek zachwycających się urodą oficerów u nas nie ma ! Hero.
 • Garnizon w naszym mieście dogorywa niczym ranny zwierz. Leży zwalony na bok i oddech łapie ciężko w płuca. Zadano mu ciosów nie mało. Lata wcześniej, był to zwierz co się zowie. A dziś ledwo zipie. Nędzne wspomnienie minionej chwały. Przykre to niesłychanie, że wielki łowczy p. gen. były dowódca '' knieje '' lądowe do tego dopuścił. Ale tak to jest, najwyższe ambony są w Warszawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czesiek(2012-08-14)
 • Elbląg wreszcie otrząsnął się z betonu zielono - czerwonego po tyyyyylu latach. Brawo, brawo !!
 • Wierszyk (tragiczny) Otrząsnął się Elbląg z żołnierzy jak jesienne drzewo z liści Przemysł jak kłoda leży niech żyją postkomuniści ! Hero.
 • Już nawet Dywizja świętuje w Olsztynie BRAWO BRAWO BRAWO !!!! Jeszcze trochę i to miasto zaorają, ale to już będzie wieś :( www.army.mil.pl
 • Święto ATRAPY WOJSKA POLSKIEGO ! Czy ta, ,armia" jest w stanie nas obronić ? Uległość polityczna wskazuje na to iż znowu przyjdą, poproszą o wyjście z domu, zapakują do pociągu, wywiozą na wschód. .. Dalszy ciąg historii znamy, chociaż BIURO się tak do końca przyznać nie chce. Zamiast Katyń znają Chatyń. Kiedy następny lot generalicji ? Ach, przecież nie mamy samolotów.
 • wsiadajcie na te wozy którymi mknoł Wichura na pancernych i na Berlin
 • za te samochdy zabytki ktoś płaci ubezpieczenia, gdzie jest Palikot
 • Nie szanujecie swojego Wojska, to będziecie kiedyś szanować obce buty na Waszej ziemi. - Taka prawda historyczna :(
 • co to za wojsko, jacykowy.
Reklama