UWAGA!

Świętowali przewodnicy

 Elbląg, Świętowali przewodnicy
(fot. nadesłana)

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przewodnika i dlatego elbląscy przewodnicy postanowili świętować z mieszkańcami miasta jego doniosły jubileusz. Jako najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim Elbląg obchodzi w tym roku 777-lecie swojego istnienia.

Przewodnicy postanowili zaprosić wszystkich chętnych na prelekcje pt „W 777 rocznicę istnienia Elbląga, jak to było z założeniem i początkami miasta” połączoną z omówieniem makiety miasta autorstwa Pana Hansa Pfau.
       Na nasze zaproszenie odpowiedziała bardzo licznie młodzież z elbląskich szkół, nasi znajomi z „Sobót z przewodnikiem”, przewodnicy z Elbląga, Pasłęka, Fromborka oraz z Gdyni i Gdańska, a także mieszkańcy miasta. Miłym akcentem była wizyta Pani Edyty Andruszkiewicz z Urzędu Miasta. Spotkanie podzielone zostało na dwie części: prelekcja o historii miasta w czasach panowania Krzyżaków oraz opowieść przy makiecie. Podczas prelekcji kol. Alicja Gronek mówiła jak Elbląg się rozwijał, o zamku, związkami z hanzą oraz jacy to Elblążanie w średniowieczu byli. Przy makiecie Kol. Karol Wyszyński pokazywał jak Elbląg wyglądał w XVII wieku, taki pokaz 3D.
       Dodatkowo ochotnicy opowiadali najbardziej znaną legendę elbląską „O tym jak Piekarczyk Elbląg uratował”. Zostali nagrodzeni drobnym suwenirem w postaci breloczka z naszym bohaterem. Każdy z uczestników został odznaczony pamiątkowym znaczkiem.
       Bardzo dziękujemy przybyłym na prelekcje naszym gościom, ponieważ ich ilość ponad 180 osób była dla nas największym prezentem z okazji naszego święta.
      
Artur Wyszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • bardzo interesujące spotkanie, udana prelekcja i wspólne poznawanie przeszłości Elbląga przy niespotykanej powszechnie " makiecie" Elbląga, no i wiadomości o jej wykonawcy to również gratka!!!
Reklama