UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Progi zwalniające są konieczne na całej długości ulicy. Na dzielnicy mieszka bardzo dużo dzieci. Nie ma tu placu zabawa czy prawdziwego podwórka, dzieci często przebiegają przez ulice do siebie wzajemnie czy poprostu jeżdżą tu na hulajnogach czy rowerach. Sama. Jestem mieszkanką tej ulicy i byłam świadkiem jak ojciec ocalił dziecko od potrącenia w czasie wsiadania do ich samochodu, bo jakiś młody czlowiek w szybkim aucie bardzo spieszył się do biedronki. Z tego co wiem, mieszkańcy, rodzice z dziećmi zbierali podpisy z prośbą o zrobienie progów i ograniczenia prędkości, jednak Urząd Miasta to zignorował. Czyli musi jednak wydarzyć się poważny wypadek by coś z tym zrobić?
  • @Mama - Nawet jeśli auto miałoby się poruszać 20km/h, bo co pół metra miałoby próg zwalniający to jeśli dzieciak wybiegnie na ulice to i tak może być potrącony więc co te progi miałyby ci zmienić??? Myślisz że tam ktoś po tych dziurach się rozpędza że chcesz próg zwalniający?? Zastanawia mnie gdzie jest jakieś wpajanie do głowy dziecku, że od ulicy to kilometr. Później wypadki, potrącenia, bo rodzic ma wielki problem przekazać dzieciakowi kilka zdań odnośnie bezpiecznej zabawy na podwórku. Ja notorycznie mijam ulice gdzie dzieciaki grają piłką przy ulicy albo zjeżdżały na sankach jak było dużo śniegu. Rodzice tych dzieci sami proszą się o tragedię.
  • @Mama - Też mieszkałam na dzielnicy gdzie się przebiegało przez ulicę ale mnie rodzice uczyli że aby przejść na drugą stronę trzeba spojrzeć: w lewo, prawo i znowu w lewo. Tę zasadę stosuję do dzisiaj, mało tego jest jeszcze druga zasada przy ulicy dwupasmowej jednokierunkowej, że jak ci się samochód zatrzymał przed pasami to trzeba spojrzeć czy na drugim pasie też hamuje (ewentualnie jest jeszcze trzeci pas). Łatwo rozpoznać tzw "samobójców ulicznych"którzy takiej zasady chyba nie znają i wpadają pod koła. Cóż selekcja naturalna sama z czasem nastąpi.
Reklama