UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolili się pod okiem oficerów ze szkoły NATO

 
Elbląg, Szkolili się pod okiem oficerów ze szkoły NATO
fot. mł. chor. Oskar Bulczak

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód zakończył się kurs prowadzony przez oficerów ze Szkoły NATO w Oberammergau.

Przez dwa ostatnie tygodnie Elbląg po raz kolejny gościł instruktorów ze szkoły NATO w Oberammergau, którzy w ramach programu „METTs” (ang. Mobile Education Training Teams) przyjechali, aby przeprowadzić kurs dla żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W), a także innych dowództw takich jak Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północ (Łotwa) oraz Centrum Operacji Lądowych - Dowództwo Komponentu Lądowego. Program ten pozwala zrealizować, przez mobilny zespół instruktorów, w pełni profesjonalne kursy poza murami szkoły. Tym razem był to NATO Comprehensive Operations Planning Course (COPC).

Celem kursu było zapoznanie szkolonych z procesem planowania na szczeblu operacyjnym. Jednym z najważniejszych elementów szkolenia była praca w grupach. Przed poszczególnymi grupami COPC postawiono wiele wyzwań, których realizację oceniali zarówno prowadzący kurs jak i pozostali uczestnicy. Łatwo nie było. Prawie dwutygodniowy wysiłek zakończyła ponad godzinna prezentacja wyników planowania, której przysłuchiwali się również zastępca dowódcy dywizji gen. bryg. Karel Řehka oraz szef sztabu dywizji gen. bryg. Piotr Malinowski.

Kurs oficjalnie zakończył gen. bryg. Karel Řehka, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację i przeprowadzenie.

mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama