UWAGA!

Szlachetna Paczka zaprasza do odbycia służby!

 Elbląg, Szlachetna Paczka zaprasza do odbycia służby!
fot. nadesłana

Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, Basia Kurdej-Szatan razem z Maćkiem Łagodzińskim pokonują siebie, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – Szlachetna Paczka rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.

10 000 SuperW
       Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.
       - Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę. W pojedynkę nie dam rady zmienić świata, ale razem z innymi SuperW wiem, że mi się to uda - opowiada Ania – jedna z ubiegłorocznych wolontariuszek.
      
       Zamelduj się na służbę

       SuperW to kluczowa postać w Szlachetnej Paczce – przekracza swoje granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję i wiarę w to, że sami mogą sobie poradzić w życiu.
       To właśnie dzięki wolontariuszom pan Wojtek uwierzył w swoje możliwości i znalazł pracę, pani Karolina otrzymała wózek i wyprawkę dla mającego urodzić się za miesiąc dziecka, dzieci pana Wiesława otrzymały upragnione łóżko piętrowe, a pani Stanisława ma z kim porozmawiać. To tylko niektóre z historii, które wydarzyły się w Elblągu podczas ubiegłorocznej Paczki.
      
       Paczka jednoczy naprawdę

 

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W 13. edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 1,5 proc. Polaków!
       Gotowy do służby? Zgłoś się na: www.superw.pl
       Czekamy na Ciebie do 20 października.
      
       Osoby do kontaktu:
       Przemysław Strzelec – Lider Rejonu Elbląg tel. 515 048 009
       Urszula Skrzypek – Koordynator Regionalny te. 783 430 233
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Szlachetnej Paczki w Elblągu

      
organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama