UWAGA!

Szósty w rankingu

Elbląg, Szósty w rankingu
(fot. MW)

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zajął szóste miejsce w Narodowym Rankingu Szpitali objętym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Jego wyniki ogłosił dziś (19 maja) „Super Express”.

- Gorąco popieram inicjatywę „Super Expressu” - powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. - Jest ona ważna zarówno dla pacjentów, jak i dla samych szpitali. Pacjenci dowiedzą się, gdzie mogą znaleźć najlepszą opiekę. Nie tylko fachową pomoc, ale i - jakże niezbędne w leczeniu - serce „białego personelu”.
     Ranking powstawał w dwóch etapach. Najpierw zebrano ankiety od dyrektorów szpitali, które zechciały przystąpić do plebiscytu. Pytano ich o certyfikaty i wyróżnienia, zadłużenie, remonty. Przyjęto, że najbardziej rzetelną oceną szpitala jest to, czy ma on certyfikat Centrum Monitorowania Jakości. Przyznaje go po drobiazgowym badaniu placówki Ministerstwo Zdrowia.
     Największy wpływ na pozycję w rankingu miały jednak punkty przyznawane przez czytelników „Super Expressu”, którzy wypełniali Ankietę Satysfakcji Pacjenta (nadesłali ich ok. 6 tysięcy). Czytelnicy oceniali w niej m.in. warunki, w jakich byli leczeni (czystość, jakość wyżywienia, czy musieli płacić za leki lub środki opatrunkowe), fachowość oraz uprzejmość lekarzy i pielęgniarek.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ha, Ha, Ha. ..
 • Wowka Jeśli jest tak świetnie to wiedzcie mi dlaczego na zabieg usuniecia jaskry czekamy w Elblągu dwa lata i dwa miesiące ?
 • No właśnie dlatego. ..
 • jeżeli ten szpital jest taki och i ach to dlaczego w czasie długiego weekendy nie udzielili mojemu mężowi porady chirurgicznej - chyba dlatego ze pan doktor był zły że w tym dniu pracuje " fachowość, życzliwość"
 • Nasi kochani mieszkańcy Elbląga tylko potrafią krytykować: zawsze wszystkich i wszystko. Opamiętajmy się. Brawo dla szpitala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  100 % Elblążanin(2008-05-19)
 • Duże gratulacje dla Szpitala w Elblągu, że zaistaniał w rankingu tak wysoko !!! Jest to też promocja dla naszego miasta i proszę nie narzekać, trzeba się cieszyć z tego, co się ma - pozytywne myślenie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  mieszkaniec Elbląga(2008-05-19)
 • z problemami o kolejki do specjalistów trzeba atakować NFZ-tam dzieje się jakaś dywersja. Natomiast to że WSzZ w Elblągu zajął tylko 6-te miejsce to słaby odzew ze strony pacjentów. Wydaje się mnie, że zarządzanie taką jednostką i jej dobre funkcjonowanie przy takiej budżetowej bryndzy graniczy z cudem. Duży plus dla dyrekcji i personelu. Hania
 • Skoro ten szpital ma tak wysokie miejsce a ja jako pacjent na pewnych oddziałach mam sie martwić samemu o siebie wysłuchiwać fochów i dąsów siedzieć w smrodzie i przepełnieniu ( nie wspomnie o co poniektórym personelu)to ciekawe jak jest w szpitalach które maja miejsca na ostatnich pozycjach tam już pewnie pacjent sam sie obsługuje ! Żenada i nie mówcie mi że to super szpital to co tam się dzieje woła do pomstę do boga wiele razy słyszałam ja to opisze a ja tamto jednak nikt tego nierobi i oczywiście mówię tu także o sobie, przyznaje sobie głupotę ponieważ może wpłynęło by to na cokolwiek i otworzyło komuś oczy. Może macie państwo sytuacje gdzie byliście traktowani godnie i z poszanowaniem jak przystało na człowieka chorego i pacjenta szpitala jednak mi i mojej rodzinie sie nie zdarzyło i choćby nie wiem kto mi o czym pisał i mówił nie !!!!!
 • W dalszej części -Rozumiem nie ma ideałów i nikt nie będzie nad toba fruwał ale jeśli wybrałeś daną profesję to coś cię do tego skłoniło !więc pracować z łachą to na wysypisko, ,schylę się, a może się nie schylę, ,a nie do cierpiących ludzi i tyczy się to zarówno do państwa doktorostwa jak i do innego personelu medycznego, damy w stringach szlak by trafił. Moją profesję wykonuje z dumą i pełnym zaangażowaniem a wy panowie i panie !z olaniem i kpiną. Oczywiście z góry zaznaczam iż nie osądzam wszystkich pracowników medycznych tylko tych z którymi przez wiele lat przyszło mi mieć do czynienia. Taki jest tekst starożytnego przyrzeczenia lekarskiego zwanego Przysięgą Hipokratesa, która do dziś jest traktowana, niekiedy nawet przez osoby wykształcone i zajmujące wysokie stanowiska, jako fundament etyki lekarskiej, z jedną różnica chyba nie u nas!!!!
 • (czystość, jakość wyżywienia, czy musieli płacić za leki lub środki opatrunkowe), fachowość oraz uprzejmość lekarzy i pielęgniarek. CIEKAWE JACY CZYTELNICY!
 • Proszę o wyjaśnienie, dlaczego dyrekcja szpitala przeniosła oddział zabiegowy, jakim jest I wewnętrzny, do budynku oddalonego od budynku głównego, w którym mieszczą się gabinety zabiegowe, potrzebne do postawienia diagnozy. Chorzy przewozeni są tunelem na badania. Niejednokrotnie taki transport naraza na zdrowie pacjenta. Zespół ratunkowy, ratujący życie też mieści się w oddalonym budynku. W przypadku konieczności reanimacji liczy sie każda sekunda. Pozdrawiam wszystkich pracowników z I wewnętrznego WSZ w Elblagu - to naprawdę świetna kadra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pacjent(2008-05-20)
 • I wewnętrzny zasługuje na pochwałę. Życzę sukcesów wszystkim pracownikom z oddziału.
Reklama