UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sztuka jaśnie(j) oświecona

 
Elbląg, Oświetlenie zyska m.in. ta forma Ewerdta Hilgemanna
Oświetlenie zyska m.in. ta forma Ewerdta Hilgemanna (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Trzy formy przestrzenne znajdujące się przy Galerii El będą mogły cieszyć oko elblążan i turystów również po zmroku. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie ich oświetlenia. To część projektu, który zakłada utworzenie ścieżek dydaktycznych, by turyści drogi nie zgubili i obejrzeli to, co w mieście ciekawe.

Projekt pn. "Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” zakłada wytyczenie trasy o łącznej długości 16 km, na których zostanie oznakowanych 69 obiektów. Przetarg rozstrzygnięto w maju, a zadania podjęła się Grupa Merlin. Do końca sierpnia wszystko ma być gotowe (m.in. dostawa 14 tablic wraz z montażem we wskazanych lokalizacjach miasta, 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta, 11 nowych słupków do znaków, 142 znaków kierunkowych, 5 ławek weneckich).
       Jedna ze ścieżek prowadzić będzie szlakiem form przestrzennych więc planowane jest ich odnowienie (7 obiektów) oraz oświetlenie (3 obiektów). Dzięki tym działaniom jedyna taka otwarta galeria sztuki współczesnej w Polsce będzie bardziej widoczna. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie linii kablowych i oświetlenia trzech form: na dziedzińcu Galerii EL oraz przy Galerii EL od ul. Kuśnierskiej i od ul. Klasztornej. To dzieła Henryka Berlewiego oraz Ewerdta Hilgemanna z 1986 i 1987 roku.
       Zamówienie nie obejmuje oświetlenia iluminacji budynku i oświetlenia parkowego zawartego w Projekcie Budowlano-Wykonawczym.
       Zainteresowani mogą składać oferty do 21 sierpnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama