UWAGA!

Sztuka jaśnie(j) oświecona

 
Elbląg, Oświetlenie zyska m.in. ta forma Ewerdta Hilgemanna
Oświetlenie zyska m.in. ta forma Ewerdta Hilgemanna (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Trzy formy przestrzenne znajdujące się przy Galerii El będą mogły cieszyć oko elblążan i turystów również po zmroku. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie ich oświetlenia. To część projektu, który zakłada utworzenie ścieżek dydaktycznych, by turyści drogi nie zgubili i obejrzeli to, co w mieście ciekawe.

Projekt pn. "Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” zakłada wytyczenie trasy o łącznej długości 16 km, na których zostanie oznakowanych 69 obiektów. Przetarg rozstrzygnięto w maju, a zadania podjęła się Grupa Merlin. Do końca sierpnia wszystko ma być gotowe (m.in. dostawa 14 tablic wraz z montażem we wskazanych lokalizacjach miasta, 18 tabliczek szklanych wraz z montażem na obiektach Starego Miasta, 11 nowych słupków do znaków, 142 znaków kierunkowych, 5 ławek weneckich).
       Jedna ze ścieżek prowadzić będzie szlakiem form przestrzennych więc planowane jest ich odnowienie (7 obiektów) oraz oświetlenie (3 obiektów). Dzięki tym działaniom jedyna taka otwarta galeria sztuki współczesnej w Polsce będzie bardziej widoczna. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie linii kablowych i oświetlenia trzech form: na dziedzińcu Galerii EL oraz przy Galerii EL od ul. Kuśnierskiej i od ul. Klasztornej. To dzieła Henryka Berlewiego oraz Ewerdta Hilgemanna z 1986 i 1987 roku.
       Zamówienie nie obejmuje oświetlenia iluminacji budynku i oświetlenia parkowego zawartego w Projekcie Budowlano-Wykonawczym.
       Zainteresowani mogą składać oferty do 21 sierpnia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama