UWAGA!

Szukał grzybów, znalazł granaty

 Elbląg, Szukał grzybów, znalazł granaty
fot. nadesłana

Policjanci z Elbląga zabezpieczali dzisiaj miejsce znalezienia granatów moździerzowych kaliber 82 mm pochodzących z czasów II wojny światowej.

Dzisiaj (28 sierpnia) około godz. 11 elbląscy policjanci zostali powiadomieni o niewybuchach w przy ulicy Wileńskiej w Elblągu. Znalazł je mężczyzna, który zbierał grzyby. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że to radzieckie granaty moździerzowe o kalibrze 82 mm z 1944 roku. Saperzy przeszukali teren wykrywaczami metali i znaleźli jeszcze 11 takich niewybuchów. Wszystkie były zaopatrzone w zapalniki. Niebezpieczne znaleziska zabrali braniewscy saperzy. Zostaną zneutralizowane na poligonie.
       Te relikty II WŚ są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu ich z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) mogą detonować.
       Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama