UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Prus - Ale wszystkich ulic nie da się w ten sposób (historyczny) nazwać, bo obawiam się, że pomysł przywrócenie Adolf-Hitler-Straße zamiast 1 Maja mógłby wywołać pewne kontrowersje;) Jednak co do zasady zgoda, też wolałbym przedwojenne, neutralne ulice, niż jakichś świętojebliwych pastuchów czy 'zbrodniarzy przeklętych'. A najlepiej, moim zdaniem, byłoby nazywać ulice naukowo - ul. Pierwiastków Okresowych, Galaktyki Spiralnej, Cyberiad, Trurla i Klapaucjusza, Socjalizmu Naukowego, Plejstoceńska, Grawitacji etc. :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    JurijGagarin(2016-04-04)
  • Hitler jest postacią historyczną, mi taka nazwa nie przeszkadzała by. Mimo, że jestem przeciwnikiem jego działań. Pamiętajmy o całej historii a nie wybiórczo bo tak lepiej i łatwiej. Czemu nie ma ul. Schichaua etc.
  • Ul. Adolf-Hitler-Straße też została sztucznie nazwana gdyż wcześniej nazywała się inaczej więc nazwa tej ulicy jak też i innych nazwanych przed wojną nie są historyczne i wydaje się mi, że osobie o nicku Prus o to chodziło !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    GroblaWewnętrzna(2016-04-05)
Reklama