UWAGA!

Ta historia cię zaskoczy

 
Elbląg, Tak powstawał hologram elbląski, a efekt końcowy będzie można zobaczyć w niedzielę
Tak powstawał hologram elbląski, a efekt końcowy będzie można zobaczyć w niedzielę (fot. nadesłana)

- Takie pokazanie historii i archeologii jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Będzie to wydarzenie o randze europejskiej – tak o nowej wystawie i filmie holograficznym mówi dr Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Już w najbliższą niedzielę (7 września) jako pierwsi ekspozycję i film obejrzą i ocenią elblążanie.

W tym roku elbląskie muzeum obchodzi 150. urodziny – obecne muzeum kontynuujące tradycje swoich poprzedników jest najstarszą placówką muzealną w województwie. W ramach świętowania, w niedzielę odbędą się pokazy nowości wystawienniczych, a także pierwszego w północnej Polsce filmu holograficznego o przeszłości regionu.
       - Wystawa będzie bardzo ciekawa – zapowiada dr Maria Kasprzycka, dyrektor MAH w Elblągu. - Jej scenariusz przygotowali Wiesława Rynkiewicz-Domino i Mirosław Marcinkowski, zaś scenariusz artystyczny zaplanował Michał Urban, autor wystawy Schindlera, współtwórca aranżacji wizualnej w podziemiach rynku krakowskigo. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się go pozyskać do pracy nad elbląską ekspozycją. Wyjątkowy będzie film holograficzny o historii regionu wyreżyserowany przez elblążanina Marcina Borchardta. Będą muzalne perełki, będzie znakomity produkt turystyczny. Historia i archelogia zostaną bowiem pokazane w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny w skali kraju, ale i Europy.
       Promujemy nasze nowości, są przygotowane trailery filmu, a w październikowym wydaniu tygodnika "Polityka" będzie też tekst.
       Jednak pierwszymi odbiorcami i widzami będą elblążanie, którzy w niedzielę 7 września odwiedzą muzeum.
       - Zapraszamy na piknik rodzinny, który rozpoczniemy o godz. 16 – zachęca Maria Kasprzycka. - Dla gości przygotowane będą projekcje filmu holograficznego, prezentującego dzieje regionu, w szczególności miast Elbląg i Kaliningrad. W związku z ograniczoną liczba miejsc w sali projekcyjnej jak i czasem projekcji niedzielne pokazy będą limitowane. Wejściówki na ten 20-minutowy pokaz są zdobycia w konkursach w lokalnych mediach oraz będą możliwe do wygrania podczas pikniku .
       Na muzealnym dziedzińcu odbywać się będą pokazy walk z różnych epok czy życia obozowego wikingów, w wykonaniu elbląskich grup rekonstrukcyjnych. Towarzyszyć będzie również muzyka w wykonaniu zespołu muzyki dawnej.
       Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość zwiedzenia także drugiej z nowych wystaw, otwartej w ubiegłym tygodniu. Piknik zakończy się o godz. 20.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama