UWAGA!

Tak zniszczone, że trzeba postawić nowe

 Elbląg, Tak zniszczone, że trzeba postawić nowe
(fot. Anna Dembińska)

Schody do kościoła Wszystkich Świętych zostaną niemal w całości odbudowane. Remont trwający od połowy lipca może się przedłużyć nawet o miesiąc. - Problem polega na tym, że trzeba było wylać praktycznie nowe schody, stąd też opóźnienia i większe koszty - wyjaśnia ks. Stanisław Drozdowski, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Elblągu.

Od kiedy w drugiej połowie lat 70. postawiono fundamenty kościoła przy ul. Agrykola, schody prowadzące do świątyni nie przechodziły gruntownego remontu. Z upływem czasu betonowe stopnie zaczęły straszyć wyglądem. - Były zniszczone i popękane, w dodatku przeciekały – mówi ks. Stanisław Drozdowski. – Uważano je też za niebezpieczne w użytkowaniu.
       Pierwszy od ponad 30 lat remont schodów do kościoła Wszystkich Świętych rozpoczął się w połowie lipca. Podczas wstępnych prac okazało się, że stan schodów jest gorszy niż przypuszczano, a sam remont nie skończy się na rutynowych zabiegach konserwatorskich.
       - Wylewamy kompletnie nową płytę schodów, będzie nowe pokrycie granitowe i nowe barierki – wymienia ks. Stanisław Drozdowski.
       Jak na razie koszt rewitalizacji schodów owiany jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie większy niż zakładano przed rozpoczęciem prac. - Cały koszt wykaże sprawozdanie roczne. Na razie wolelibyśmy nie mówić o tym - kwituje ks. Stanisław Drozdowski.
       Zakończenie prac remontowych, wstępnie planowane na początek września, przesunie się na przyszły miesiąc. Do tego czasu, górna świątynia przy ul. Agrykola pozostanie wyłączona z użytku, a msze święte są odprawiane w kościele dolnym.
      
Aleksandra Szocik

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest temat ! A ludzie mieszkają w trragicznych, nieludzkich warunkach lub są bezdomnymi i co ? Brak sensacja !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  20
  pikuś1959(2014-09-05)
 • To jest temat ! A ludzie mieszkają w trragicznych, nieludzkich warunkach lub są bezdomnymi i co ? Brak sensacji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  14
  pikuś1959(2014-09-05)
 • Temat iście godny Portelu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  8
  Pan.master(2014-09-05)
 • jaka tajemnica. .. skoro w gablocie wisi katrka ile dziesiat tysięcy parafianie musza dac. .. taka zolta bodajze
 • Czy w związku z tym, kościół jest nie czynny? Bo na zdjęciu widać, że chyba tak?
 • ale o co wam chodzi. Większość naszego kraju to nadal katolicy. I pewnie ich to interesuje. I jeżeli ktoś ma ochotę oddać swoją całą emeryturę na remont kościoła to jego sporawa. I nie nie jestem katolem, który co tydzień do kościoła popierdziela. Chodzi o to, że niektórzy ateiści są takimi nie wierzącymi " katolami" , że wiara innych ich obraża i w wyrażaniu swojej opinii często są agresywni i plują jadem na wszystkich wierzących. Pewnie, że są durni fanatycy co krzyżem biją innych po głowie ale są też ludzie którzy w ciszy i samotności się modlą i nikogo nie zmuszają do swoich przekonań.
 • Granit a ludzie nie mają co jeść,
 • W związku z tym artykułem nasuwa się kilka pytań; Dlaczego remont zaczął się dopiero w połowie lipca, prace można było zacząć już w połowie czerwca; Czy w kwestii remontu wypowiedział się inspektor nadzoru budowlanego, czy tylko właściciel firmy, dla którego korzystne jest zwiększanie kosztów remontu; Jakie pojęcie o pracach budowlanych miały osoby, które decydowały o wyborze firmy wykonującej zlecenie; Czy proboszcz cały okres trwania remontu właściwie nadzorował terminowość prac budowlanych;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  7
  pora.na.rozliczenie(2014-09-05)
 • wiadomo lekko przyszło lekko poszło, jakby musiał sam zarobić te pieniądze to by bardziej je szanował
 • Mam nadzieję że Wilk dołoży brakującą kwotę do naszych schodów bo to tu grał I skrzypce na Festynie Parafialnym przed wyborami ponad rok temu i dzięki nam wygrał.
 • pewnie będzie okazja zakręcić trochę kaski na własne potrzeby; sprytny ten proboszcz
 • nadzieja jest matka. .. .. on teraz basen buduje :)
Reklama