UWAGA!

Tam będą zajmować się rachunkami

 Elbląg, Elbląskie Centrum Usług Wspólnych będzie zlokalizowane w budynku dawnego CKU przy ul. Saperów 14 C
Elbląskie Centrum Usług Wspólnych będzie zlokalizowane w budynku dawnego CKU przy ul. Saperów 14 C (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

W tym miejscu pracować będą wszyscy księgowi i pracownicy płac z elbląskich szkół oraz innych placówek oświatowych. Elbląskie Centrum Usług Wspólnych ma zostać otwarte 1 kwietnia i funkcjonować w budynku zlokalizowanym przy ul. Saperów, w miasteczku szkolnym. Teraz miasto ogłosiło konkurs na dyrektora tej jednostki.

Decyzję o powołaniu ECUW podjęli radni w listopadzie ub.r. Uznano wtedy, że będzie ono funkcjonowało w dawnych pomieszczeniach Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Saperów.

Według planów ma w nim pracować prawie 90 księgowych i pracowników płac z elbląskich szkół i placówek oświatowych (więcej na ten temat w tekście "CUW stanie się faktem"). Teraz miasto szuka osoby, która poprowadzi tę jednostkę. Zgodnie z wymaganiami musi ona m.in. posiadać wykształcenie wyższe na kierunku finanse i rachunkowość, minimum pięć lat doświadczenia (w tym trzyletni staż zawodowy na stanowisku kierowniczym), znać szereg ustaw (w tym m.in. tę o samorządzie gminnym oraz finansach publicznych, Kartę Nauczyciela), umieć obsługiwać programy MS Office. Przyda się zmysł organizacyjny, umiejętność myślenia strategicznego, prawo jazdy kat.B. Chętni mogą składać dokumenty do 13 stycznia.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nabór na kolejny wpłatomat Wróblewskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  8
  Referendum2020(2020-01-04)
 • Konkurs konkursem ale i tak wygra p. Aneta z DK. Osoba jak najbardziej kompetentna tylko po co ta ściema z konkursem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  8
  Adi7777(2020-01-04)
 • Nie po to jestem wójtem żeby nie wiedzieć kto wygra przetarg ("Ranczo")
 • Rozumiem, że ze względu na osiągnięty wiek emerytalny główna księgowa z MOSiR odejdzie już na zasłużoną emeryturę. Poza tym, czy będą tam etaty głównych księgowych i zastępców głównych księgowych, jak w niektórych instytucjach ma to miejsce? Może zostaną etaty przypisane do poszczególnych jednostek? Przepraszam że pytam. Ale czy ktoś podatnikom oprócz haseł cokolwiek tłumaczy lub wyjaśnia. Dla mnie to bardziej zawiłe niż kwestia powołania i odwołania Banasia. O lotach Kuchcińskiego nie wspomnę.
 • Czekam na powołanie podobnego tworu, gdzie w jednym budynku zameldują się wszyscy dyrektorzy i zastępcy rzecz bardziej konieczna niż jasna. Moim marzeniem i spełnieniem pragnień jest to by wszystkim pokierował dyrektor z zawodu dyrektor. Sukces na 100%.
 • Start- 1 kwiecień,-oby nie wyszedl z tego jakiś żart????
 • "Przyda się zmysł organizacyjny, umiejętność myślenia strategicznego, . .. "Nie przyda się lecz jest podstawowym wymogiem.
 • Najwyższa pora aby ze wzgledu na osiągnięty wiek emerytalny odeszli juz wszyscy inst. miejskich co go osiągnęli bo moze wtedy będzie nadzieja ze przestaniemy się cofać i w końcu wyzwolimy się z lat 70,80,90 i starych, zlosliwych praktyk
 • To ecuw czy cuw? Raz tak raz tak?
 • czyli dyrektor, obsługa budynek, transport itp. dotychczas pokój w szkole czy żłobku... Tak trzymać
 • Teraz wiem dlaczego to miasto jest tak zadluzone
 • No tak, nasz wójt zafundował sobie kolejny urząd, gdzie są synekury do rozdania. Patrząc na doświadczenia innych miast stworzy się hydra-państwo w państwie. Dyrektorzy będą od kwietnia odbywali pielgrzymki na trasie szkoła/placówka Łączności, Saperów i tak w kółko.
Reklama