UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Taniec bez granic

 

Idea otwartości wobec innej kultury, integracja poprzez wspólną pasję i wspólne działania przyświeca projektowi „Taniec bez granic”, w ramach którego młodzież z Elbląga i z Ukrainy spędzi aktywnie i różnorodnie czas w Iławie.

28 lipca rozpoczyna się realizacja projektu „Taniec bez granic” sfinansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar. W zadaniu udział weźmie młodzież – 20 tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz 20 tancerzy z klubu tanecznego Dynamo z Ukrainy, którzy uczestniczyć będą w 9 dniowym obozie zorganizowanym w Iławie.
       Głównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy, pogłębienie wiedzy na temat dwóch kultur oraz zaszczepienie otwartości i akceptacji na wielokulturowość.
       - Młodzież łączy wspólna pasja jaką jest taniec towarzyski, dzięki czemu łatwiej będzie przełamać pierwsze lody – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar – Podczas projektu tancerze z Ukrainy i Polski wspólnie będą rozwijać swoją pasję uczestnicząc w treningach tanecznych. Dodatkowo stworzymy dla nich przestrzeń do budowania dialogu oraz integracji poprzez szereg warsztatów i działań. Część z działań będą musieli sami przygotować, dzięki czemu szybciej nawiążą relacje.

 


       Młodzież weźmie udział między innymi w warsztatach kulinarnych, dzięki którym zapozna się z tradycyjnymi potrawami polskimi i ukraińskimi, warsztatach plastycznych, na których projektować będzie stroje inspirowane kulturą ludową obu krajów a także w warsztatach filmowych, których wynikiem będą filmy promujące idee dialogu międzykulturowego, równości, wzajemnego uczenia się i otwartości wobec siebie nawzajem. Dodatkowo samodzielnie przygotują galerię zdjęć pod nazwą „Sąsiedzi” ukazującą interesujące i charakterystyczne dla obu krajów miejsca, zorganizują wycieczki i grę miejską.
       - Realizacja tego typu projektów to cały szereg korzyści – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur. - Młodzież uczy się współpracy, samodzielnego działania, tolerancji względem innego człowieka, narodu, czy zwyczajów, a także zawiera międzynarodowe przyjaźnie.
      

Zyta Wrzos, CT Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama