UWAGA!

Taniec dzikiej namiętności

2008-04-25
Aktualizowany 2008-05-14 08:40
Elbląg, Taniec dzikiej namiętności

Tango, bo o nim mowa, niegdyś tańczono na ulicach Argentyny. Teraz jest ozdobą prestiżowych turniejów. Na kurs tego pełnego dzikiej namiętności tańca zaprasza CT Promyk. Pierwsze zajęcia odbęda się dziś (14 maja) o godz. 19.

Pierwowzorem tanga, które zobaczyć można podczas turniejów tanecznych, jest tango argentyńskie, które powstało na początku XX wieku w stolicy Argentyny - Buenos Aires.
     Jest to taniec dzikiej namiętności, dominacji i uwodzenia. Ponieważ tango stworzone zostało przez zwykłych, prostych ludzi a nie mistrzów tańca, jest technicznie łatwe. Ponadto przepełnione jest wieloma naturalnymi ruchami.
     Ciekawostką jest, że tango argentyńskie posiada swoją etykietę, do której należy m.in. cabeceo. Jest to sposób zapraszania do tańca za pomocą tylko kontaktu wzrokowego i ruchu głowy, a poruszanie się następuje wokół linii tańca, która przeciwna jest do ruchu wskazówek zegara.
     Taniec ten posiada wiele różnych tajemnic, które z pewnością warte są odkrycia.
     - Dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapisów na kurs tanga organizowany przez CT Promyk – mówi Monika Stando ze Światowida. - Zapisy przyjmowane są tylko telefonicznie pod nr 055 611-01-30. Liczba miejsc jest ograniczona. Cena warsztatów uzależniona jest od liczby chętnych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama