UWAGA!

Te szlaki są częściowo zamknięte. W lesie trwają cięcia

 Elbląg, Te szlaki są częściowo zamknięte. W lesie trwają cięcia

Lasy Państwowe prowadzą prace leśne na dwóch szlakach pieszych - w leśnictwie Jagodno i Kąty Rybackie. Na czas prac dwa odcinki tych szlaków zostały zamknięte. 

Z uwagi na rozpoczęte prace leśne w leśnictwie Jagodno, zamknięty zostanie odcinek czerwonego szlaku „Kopernikowskiego” (mapa), na trasie pomiędzy Próchnikiem a Łęczem. Utrudnienia potrwają maksymalnie do końca kwietnia 2020 r. Informujemy także, że w leśnictwie Kąty Rybackie w sąsiedztwie Rezerwatu Kąty Rybackie przy szlaku Nordic-Walkig oraz trasie rowerowej również będą prowadzone prace leśne i z nimi związane wyłączenia z ruchu odcinki szlaków. Utrudnienia w leśnictwie Kąty Rybackie potrwają do końca marca 2020 r. Powyżej opisane odcinki dróg leśnych (oznaczone na mapie w załączeniu)  będą nieczynne ze względu na prowadzone w ich bezpośrednim sąsiedztwie usuwanie  drzew i związanym z nim ryzykiem wypadku. Droga na odcinku prowadzonych prac zostanie wyraźnie oznaczona.

Rozpoczęte prace leśne to tak zwane cięcia rębne, i trzebieżowe których celem – oprócz pozyskania drewna – jest doprowadzenie do powstania nowego lasu bądź pielęgnacji istniejącego. Dzięki nowoczesnym zrównoważonym metodom gospodarowania możemy w miejsce wyciętych drzew na powierzchniach rębnych przywrócić las zgodny z panującymi w tym miejscu warunkami przyrodniczymi, między innymi stosując naturalne odnowienie, które najczęściej już zostało zainicjowane lub pojawi się w najbliższej przyszłości.

Przypominamy, że droga przy której prowadzone są prace, to wewnętrzna droga leśna, na której obowiązuje między innymi zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się taką drogą zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace.   

 

Utrudnienia na szlaku w Kątach Rybackich i Jagodnie

Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jakaś legenda do map? Jak dla mnie, to nie są czytelne
 • Ten szlak między Próchnikiem a Łęczem i tak jest juz od kilku lat nie do przejscia po tym jak lesnicy wczesniej wycinali tam drzewa. Szlak wyglada jakby przejechały po nim czołgi. Mnóstwo głębokich kolein i błota. Teraz go jeszcze doprawią. Ot taka gospodarka lesna w wykonaniu naszych lokalnych lesnikow.
 • wyciąć w. .. .. i niczego nie będzie
 • A co z elbląską Bażantarnią? Na niebieskim szlaku mamy te same znaki, jak pada czy po deszczu, w dalszej części szlaku nie da się przejść, błoto po pachy, panowie robią swoje. Połóżcie chociaż jakieś prowizoryczne kładki na zniszczonym, rozrytym odcinku szlaku. W soboty, niedziele spacerujących wielu, a drwali nie widać. Z gory widać rozryte resztki czerwonego szlaku wzdłuż Srebrnego Potoku, tam już nikogo pracującego nie widziałam. Dolny parking-zniszczony. Jak długo to potrwa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Apel!!!!!(2020-02-04)
 • Już wszystko będzie wycięte. .. bez umiaru zupełnie. I racja, drogi są strasznie uszkodzone, długo nie będzie tam można spacerować. ..
 • Za niedługo tu już nie będzie lasów, od ok. 2 lat tną na potęgę, wszędzie i wszystko co się da, . ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Roweras(2020-02-04)
 • Nie dziwcie sie tej rabunkowej gospodarce Lasow Polskich. To sa odgorne nakazy ze ciac ile sie da. Ta firma zasila budzet ogromna kasa. Kupowanie glosow wyborczych kosztuje i w zwiazku z tym obserwujemy co raz wiecej niekiedy absurdalnych podatkow i tam gdzie rzad moze wyrwac kase wyznaje zasade ze po nas chocby potop
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  emblonrzanka(2020-02-05)
 • Głos leminga... A jak Twoim zdaniem wywieźć drewno z lasu w XXI wieku???
 • Nie mogę czytać tych komentarzy lemingów. Skąd te brednie o wycinkach, z fejsa? Z newsweeka? Odczepcie się od leśników! Budujecie domy, kupujecie meble które wymieniacie co 5 lat i piszecie te bzdury. Leśnicy mają wieloletnie plany hodowlane i cały czas zwiększa się areał lasów w Polsce.
Reklama