UWAGA!

Teatr dostanie kasę na Wiosnę

 Elbląg, Miasto chce wesprzeć Elbląską Wiosnę Teatralną kwotą 30 tys. zł
Miasto chce wesprzeć Elbląską Wiosnę Teatralną kwotą 30 tys. zł (fot. arch. AD)

"Krwawe wesele", "Klub hipochondryków", "Skąpiec", ale i koncert Anity Lipnickiej, recital piosenek Brela. Taki repertuar Elbląskiej Wiosny Teatralnej znalazł uznanie w oczach władz miasta, które chcą finansowo wesprzeć wydarzenie kulturalne organizowane przez instytucję marszałkowską.

Teatr im. Aleksandra Sewruka już po raz 13. organizuje Elbląską Wiosnę Teatralną. Przegląd spektakli komediowych, baletowych, musicali i koncertów rozpocznie 4 kwietnia "Skąpiec" w wykonaniu elbląskich aktorów. Impreza tania nie jest, każdy grosz, który wpadnie do organizatora jest więc mile widziany. Teatr jest instytucją podległą marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego, dlaczego więc elbląski samorząd chce ją wesprzeć?
       Jak wyjaśnia Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga, z oferty teatru korzystają głównie elblążanie, ale jest też i inny powód.
       - Podtrzymujemy tradycję dofinansowania tego typu przedsięwzięć kulturalnych, bo w tym roku - po raz pierwszy - marszałek zadeklarował również wsparcie miejskich instytucji kultury w kwocie 100 tys. zł na projekty ponadregionalne. Pieniądze dostaną: Elbląska Orkiestra Kameralna, Muzeum, Galeria EL i Biblioteka Elbląska. To nie jest tylko kwestia wzajemności, ale chęci współpracy, która warto kontynuować – stwierdza wiceprezydent Elbląga.
       Ile pieniędzy z miejskiej kasy dostanie teatr na Wiosnę?
       - W poprzednich latach była to kwota 40 tys. zł, ale obecnie mamy gorszą sytuację finansową. Chcemy więc utrzymać dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł, tak, jak w 2013 r. - zapowiada Marek Pruszak. - Taki wniosek padł z ust Grażyny Kluge na komisji kultury, został jednogłośnie poparty, musimy więc uwzględnić poprawkę i dlatego radni zagłosują nad tym wydatkiem nie dziś, a podczas drugiej części sesji 6 marca.
       Na co zostaną wydane miejskie pieniądze?
       - O tym zdecyduje teatr – kończy wiceprezydent miasta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A kiedy kasa na rozbudowę budynku Światowid???
 • Marszałku na olsztyn i mazury miliony złoty i unijna kasa a na Elblągresztki. WSTYD!!!!!
 • A co z festiwalem Jazzbląg ? Po dwóch udanych edycjach nowy prezydent nie wyraził zainteresowania jego kontynuacją i najprawdopodobniej jego okrojona finansowo wersja odbedzie się w lipcu, w drugiej połowie lipca organizowana tylko dzięki wytrwałości Galerii EL.
 • Ani " Wiosna " ani " Jesień " nie uratuje Teatru w Elblągu. On jest dotknięty ciężką Martwicą Intelektualną. Lata temu utracił kontakt z rzeczywistością i tak pozostało !. Wyjście jest jedno : zamknięcie Teatru, a następnie utworzenie nowego Zespołu - już pod okiem Twórcy Teatralnego. Tego ostatniego Elbląg jeszcze nie widział.
 • Kiedy? Jak Światowid napisze dobry wniosek. .. .
 • Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty; -))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  -ktoś(2014-02-21)
Reklama