UWAGA!

Telefon bezpieczeństwa dla turystów

Od czerwca funkcjonuje telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Pod numerami 0 800 200 300 oraz 0 608 599 999 operatorzy będą pomagać cudzoziemcom w sprawnym procesie przekazywania informacji o niepokojących zjawiskach. Będą również udzielać im niezbędnej pomocy, gwarantującej poczucie bezpieczeństwa podczas wypoczynku na terenie Polski.

Działający od czerwca "Telefon bezpieczeństwa" umożliwia nie tylko pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać zagranicznych turystów, ale oferuje także wsparcie w sprawach związanych z np. kłopotami ze zdrowiem, zaginięciem dokumentów, jak też uzyskaniem informacji turystycznej.
       Turyści, podobnie do lat ubiegłych, skorzystać mogą z bezpłatnej infolinii 0 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego według cenników sieci numeru telefonu komórkowego: + 48 608 599 999.
       Każda dzwoniąca osoba otrzymuje profesjonalną i pełną informację o służbach ratunkowych, numerach telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinna postępować w przypadku, kiedy stanie się ofiarą przestępstwa, czy zdarzenia losowego zagrażającego jej, innym osobom lub mieniu.
       Z telefonu korzystać mogą cudzoziemcy porozumiewający się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. O tej przydatnej usłudze turyści dowiadują się między innymi z lektury ulotek, które w co najmniej 3 wersjach językowych kolportowane są przez wybrane polskie ambasady, Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane na przejściach granicznych, lotniskach, centrach informacji turystycznej.
       Jednocześnie telefon bezpieczeństwa stanowi również wsparcie dla terenowych jednostek Policji w sytuacjach konieczności kontaktu lub udzielenia pomocy osobom, z którymi ze względu na barierę językową dialog jest utrudniony.
      
sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama