UWAGA!

Terytorialsi szkolili uczniów

 Elbląg, Terytorialsi szkolili uczniów
fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty

We wtorek (21.09) na terenie 43. Batalionu Lekkiej Piechoty odbyło się szkolenie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć. Zobacz zdjęcia.

- Szkolenie na terenie 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie dla kadetów oddziału klas wojskowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu to zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie swojej wiedzy na wzorowo zorganizowanych, bogato wyposażonych w sprzęt i uzbrojenie punktach nauczania. Wiedza teoretyczna zdobyta w szkole podczas zajęć z edukacji obronnej, dziś mogła być przełożona na praktykę - mówi mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZSTI w Elblągu.

  Elbląg, Terytorialsi szkolili uczniów
fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty

Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama