UWAGA!

Thankyourope.pl, czyli 2000 ludzi wokół Bałtyku na jednym bagażniku

Elbląg, www.thankyourope.pl
www.thankyourope.pl

Dwa rowery, osiem krajów, kilka tysięcy uczestników i... jedno Euro. Taka idea przyświeca studentce i studentowi ze Śląska, którzy zamierzają zorganizować wyprawę dookoła Bałtyku z metą w Elblągu. Podczas niej mieszkańcy nadbałtyckich krajów przemierzą wiele tysięcy kilometrów na rowerowych bagażnikach.

Osoby, które chcą zostać uczestnikami wyprawy (w pewnym sensie), muszą wejść na stronę www.thankyourope.pl i przyłączyć się do akcji. Jedno euro zostanie zamienione na jedno miejsce na arkuszach umieszczonych w rowerowych sakwach, które wraz z imieniem, nazwiskiem lub nickiem przemierzą ponad 4000 km. Na jednym arkuszu zmieścić się może 800 wirtualnych podróżników.
     Projekt składa się z trzech etapów. Organizatorom przyświeca idea, by ludzie, którzy pozostawią uczestnikom wyprawy jedno euro, mogli zobaczyć, że rzeczywiście znajdują się na listach, a oni sami, by mogli każdemu z napotkanych darczyńców osobiście
     podziękować. Obecnie rusza drugi etap, czyli promocja projektu w Polsce.
     Młodzi ludzie w ciągu 50 dni zamierzają przejechać ponad 4 tysiące km, w związku z czym potrzeby dotyczące wyprawy nie kończą się na butelce wody, ale obejmują także braki w sprzęcie, wikt i bezpieczeństwo podczas wyprawy. Inicjatywa thankyourope.pl pozwala właśnie na to, aby nie korzystać ze sponsoringu firm i instytucji. Toteż podróż tę nazwać można: „Z Wami i dzięki Wam”.
     Na stronie internetowej przedsięwzięcia pojawiły się już pierwsze szczegóły wyprawy i częściowo opracowana mapa trasy. Thankyourope startuje w Świnoujściu i, przejeżdżając przez osiem europejskich krajów, zamierza zakończyć się w Elblągu. Po drodze młodzi ludzie planują zwiedzić Kopenhagę, Sztokholm, Helsinki, Tallin, Rygę oraz wiele latarni morskich i parków krajobrazowych.
     Więcej informacji o projekcie, wyprawie oraz formularz kontaktowy można znaleźć pod adresami www.thankyourope.pl www.thankyoueurope.pl .
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • trasa ciekawa, ale dlaczego nie zamykają pętli? startujaze Szczecina i kończą w Elblagu, tak jakby od Elblaga do Szczecina nie było Bałtyku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  1 euro(2008-04-09)
 • Fajne studiowanie. ..
 • ale bzdura:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tadeusz25(2008-04-09)
 • dostana ode mnie na wyprawę 4 euro, od każdego członka rodziny po 1 euro, maja pomysł to się im nalezy jak psu buda wsparcie, zamiast siedzieć i narzekac, marudzić, stękac i mówić"jakie to wszystko beznadziejne" wpadli na pomysł jak zwiedzić małe conieco,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sponsor 14 zł(2008-04-09)
 • Po pierwsze dzięki tym, którym pomysł się podoba i dołączają do nas, a wiem, że przeciwnicy też zawsze będą. Natomiast co do pętli. W tamtym roku przejechałem odcinek od właśnie Elbląga, przez Krynicę do Świnoujścia. Ta wyprawa ma być kontynuacją, a Polski o tym czy Polski odcinek przejedziemy zadecyduje czas i Kasia :) Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek - Thankyourope(2008-04-15)
 • Fantastyczny pomysł poparty zdroworozsądkowym sposobem wypełniania czynnie wolnego czasu. Sam mając wiele tysięcy kilometrów pod drogach Europy i Polski doskonale rozumiem chęć pokonywania na rowerze nowych dróg, krajów i miejsc ciekawych. Na to warto spożytkować pieniądze, bo to jest jedyna w swoim rodzaju okazja do zamanifestowania swego miejsca w Europie, nie koniecznie po jej wschodniej stronie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-04-15)
Reklama