UWAGA!

Tlenek węgla może zabić

 Elbląg, Tlenek węgla może zabić
fot. Witold Sadowski, arch. portel

Policja apeluje o dokładne sprawdzanie instalacji wentylacyjnych oraz o korzystanie z urządzeń ostrzegających o stężeniu tlenku węgla.

Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne. W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia.
       Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Szczególnie teraz w okresie grzewczym ważne jest sprawdzanie instalacji wentylacyjnych. Ważne szczególnie jeżeli korzystamy z piecyków gazowych do ogrzewania czy podgrzewania wody oraz pieców kaflowych lub opalanych węglem lub pochodną tego paliwa.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dobrze, że policja apeluje, ale lepiej jak zajęłaby się "spalaczami" śmieci w domach jak i ogniskach. Zanieczyszczenie powietrza jest ogromne i tu też dobrze by było jakby policja w pełni zajęła się tym jakże szkodliwym dla nas wszystkich problemem. Tylko poprzez skuteczne działanie policji i straży miejskiej, oczywiście także urzędów ochrony środowiska możemy skutecznie zwalczać trucicieli. Zacznijmy działać konkretnie a nie tylko apelować.
  • chemia z płyt meblowych i oklein również zabija na produkcji
  • To się zwolnij, szkoda zdrowia!
Reklama