UWAGA!

To duża atrakcja, ale i sprawdzian

 
Elbląg, Dzieci pytały, a żołnierze tłumaczyli i pokazywali
Dzieci pytały, a żołnierze tłumaczyli i pokazywali (fot. AD)

Kiedy można przyjść do wojska? Jak ten sprzęt jeździ? Czy żołnierz strzela prawdziwymi pociskami i czy jest ciężko? Dużo pytań, jeszcze więcej odpowiedzi. Dla dzieci taka wizyta to spora atrakcja, dla żołnierzy – sprawdzian wiedzy. Po raz kolejny jednostka 16 PDZ przeżyła prawdziwe oblężenie. Zobacz więcej zdjęć.

Bramy 16 Batalionu Dowodzenia przy ul. Królewieckiej były otwarte wczoraj (29 stycznia) dla każdego, kto chciał zobaczyć jakie wojsko ma pamiątki. Można było "postrzelać", choć bez pocisków, i poćwiczyć zasady pierwszej pomocy, a na zewnątrz stał sprzęt, jakim dysponuje wojsko. Do jego oglądania nie zniechęcił ani śnieg, ani mróz, ani zawieja.
       - Pokazujemy najnowszy sprzęt, jakim dysponuje batalion i patrol saperski, który walczy z tym, co zostawiłam nam druga wojna światowa – opowiadał mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. – To już taka tradycja, włączamy się w to, co oferuje miasto. Działamy wspólnie z Departamentem Edukacji, po frekwencji widać, że cieszy się to sporym powodzeniem. Również i dla żołnierzy jest to atrakcja, bo to dla nich sprawdzenie wiedzy i przekazanie jej w sposób wręcz ekstremalny, bo dziecko ma tych pytań bardzo dużo i są one często zaskakujące.
       Dzieci pytały o różne rzeczy – czy pociski są prawdziwe, jak działa sprzęt i kiedy można przyjść do wojska.
       - Bardzo dużo z nich chce do armii a ja przeżywam zaskoczenie, bo w tej kwestii przeważają dziewczęta. I mówię im oczywiście, że tak, że to możliwe, bo teraz nie ma już podziału na płeć – mówił mjr Tuszyński i dodaje, że wielu z tych, którzy na takich drzwiach otwartych bywali teraz są na przykład w klasach mundurowych.
       Dzień Otwartych Koszar to już tradycja, w tym roku koszary odwiedzili uczniowie, ale i rodzice z dziećmi.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Powinni pokazac jak ciało wyglada po postrzale z takiej broni, gdzie goś nie ma pół głowy, a mózg wylewa się na nogi.
 • Wstydziłby się, gdyby moje dziecko chodziło do jakieś klasy mundurowej. Jakich wartości można nauczyć się w tej klasie? Ambitniej skończyć normalną klasę w bardzo dobrej szkole i później przyszłościowe studia. Z wojskiem kojarzy mi się tylko nieróbstwo (szacun tylko dla saperów).
 • Powinni jeszcze pokazać dzieciom jak bić żonę i chlać żeby nikt nie widział. Ewentualnie jak płakać jacy to oni są biedni i należą im się 13 i podwyżki. J. .. ć biedę, tyle w temacie tych tłuków.
 • najlepiej sie udaje jednemu z oficerow starszych sztuczka z chowaniem sie w sejfach, mistrzostwo swiata
 • hał hał wrrrrr cicho już cicho kundle z cywila. .. he he he a 13-stka i mundurówka już tuż tuż i znowu ponad 6 tysi na rączke a z pensją za marzec to ponad dyszka !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  zadowolonyżołnierz(2014-01-31)
 • Jakby chodziło Twoje dziecko do klasy mundurowej, to nie miało by problemu z napisaniem kilku poprawnych słów. .. ale macie racje forumowicze, biedaki tylko piją wódę, nic nie robią i zarabiają miliony. .. raj na ziemi. .. jest małe " ale" , dlaczego tu piszący nie poszli w kamasze, żeby opływać w luksusach, tylko z nudów piszą bzdury na łamach Portelu. .. Weźcie się do roboty, to będziecie szanować także pracę innych. .. pozdrawiam malkontentów (to takie polskie) i zapraszam do kolejnych mądrych komentarzy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  trepnieróbipijak(2014-01-31)
Reklama