UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Akurat wczoraj spotkalem czlowieka z Bialorusi Jest od 4 lat w Polsce i jest z tego b zadowolony. Wyjechal z Bialorusi ze wzgledu na nedzne zarobki. Tak ze nie do konca jest taka prawda jak piszesz.
  • A ja poznałem dziewczynę z Białorusi podczas wymiany studenckiej i dziewczyna nie ma zamiaru stamtąd wyjeżdżać. Ani ona, ani jej siostra, ani nikt z jej bliskich. Obie mają Kartę Polaka i nie narzekają. Do Polski przyjeżdżają głównie kupić ubrania, bo zachodnie firmy odzieżowe nie mają tam jeszcze tylu salonów i wyboru. I mówię o ciuchach markowych, a nie jakichś "chińczyków". Dziwne, że akurat wczoraj, zapewne całkiem przypadkiem, spotkałeś na ulicy Białorusina. Są tam ludzie biedni, nie zaprzeczam, i może są rejony, gdzie jest ich wiele, ale i takich spotkasz mnóstwo w Polsce. Jednak nie jest tam wcale tak źle, jak mówią stereotypy. Może tak było 20 lat temu. Ja bym powiedział, że Białoruś jest teraz na poziomie dzisiejszej Słowacji. Może Cię to zaskoczy, ale Białoruś dostaje nawet fundusze z Unii Europejskiej, a przecież nie trwają tam nawet starania o wejście do niej. Przy tym tempie rozwoju, za 10-15 lat pewnie prześcignie gospodarczo Polskę. Nie jest to wcale tak dużo czasu, jak się wydaje. Mówienie, że jest tam niewola i zamordyzm to gruba przesada.
Reklama