UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To już dziś! I Wielki Test Wiedzy o Elblągu

2019-10-15
Aktualizowany 2019-10-16 07:18
 
Elbląg, Takie znaczki otrzymają uczestnicy I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu
Takie znaczki otrzymają uczestnicy I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu (fot. portEl.pl)

Odliczamy godziny do I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu. Co prawda zapisy internetowe i telefoniczne już się zakończyły, ale mamy wolne miejsca, więc zapraszamy jeszcze niezdecydowanych. Przypominamy uczestnikom, by przyszli do kina Światowid w środę najpóźniej o 17.40, byśmy mogli rozpocząć test punktualnie o 18.

Każdy uczestnik otrzyma przy wejściu do sali kinowej znaczek ze swoim numerem i teczkę z arkuszem do rozwiązania testu, oznaczonym tym samym numerem. Prosimy Państwa o przybycie do kina Światowid najpóźniej o godz. 17.40, byśmy mogli zacząć naszą imprezę punktualnie o godz. 18.

Test będzie składał się z 60 pytań, każde ma cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Prosimy o rozważne zaznaczanie, bo odpowiedź raz zakreślona nie może być poprawiona (wówczas będzie uznana za nieważną).

Każde pytanie zostanie przeczytane przez prowadzących ze sceny i jednocześnie wyświetlone na telebimie w kinie Światowid. Pytania będą prezentowane co 45 sekund. O co będziemy pytać? Dosłownie o wszystko – historię miasta, jego gospodarkę, sprawy społeczne, komunikację, sport, kulturę i wiele innych dziedzin.

Uczestnicy, którzy najlepiej rozwiążą test, otrzymają nagrody. Zwycięzca - 3 tysiące złotych ufundowane przez prezydenta Elbląga, zdobywca drugiego miejsca – nagrodę rzeczową wartości 1000 złotych ufundowaną przez Radę Miejską, a laureat trzeciego miejsca – 500 złotych ufundowane przez portEl.pl. Dla osób, które zajmą miejsca od 1 do 10 przewidzieliśmy także nagrody rzeczowe.

W momencie prezentacji pierwszego pytania test zostanie udostępniony także w postaci quizu na portEl.pl (proszę odświeżać naszą stronę ok. godz 18), a internauta z najlepszym wynikiem, który udostępni go na swoim fan page'u na Facebooku, oznaczając w poście @portel.pl, również otrzyma nagrodę – w wysokości 1000 złotych ufundowaną przez naszą redakcję. Szczegóły w regulaminie.

 

Po odpowiedzi na ostatnie pytanie wszystkie arkusze zabierze jury konkursu i rozpocznie ich sprawdzanie. Ten czas wykorzystamy artystycznie – przed Państwem wystąpi zespół Szalone Małolaty pod kierownictwem Katarzyny Panicz. Będzie również czas na skorzystanie z poczęstunku, przygotowanego przez restaurację Stara Karczma.

 

WAŻNA INFORMACJA!

Uczestnicy, którzy nie rozwiążą testu na satysfakcjonującym ich poziomie, nie muszą się martwić - upublicznimy tylko wyniki zwycięzców, ale oczywiście każdy będzie mógł się dowiedzieć o swoim wyniku. Służyć temu będzie kodowanie prac - każdy uczestnik otrzyma znaczek z numerem przed wejściem na salę, taki sam numer będzie miał egzemplarz jego testu. Będzie więc jak na maturze, ale stres będzie zdecydowanie mniejszy :)

Zapraszamy do udziału! Osoby, które nie zdążyły się zapisać mailowo lub telefonicznie, mogą też zapisać się przed testem. Mamy jeszcze wolne miejsca, wystarczy przyjść najpóźniej o godz. 17.40 do kina Światowid.

 

AUTORZY PYTAŃ

Są nimi osoby znane z działalności publicznej w Elblągu:

Krzysztof Bidziński – autor książki Elbląska Encyklopedia Muzyczna,  Arkadiusz Jachimowicz - prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Bogdan Kaliński – były wieloletni dyrektor Tramwajów Elbląskich, ks. Andrzej Kilanowski – autor książek i publikacji o Elblągu, Roman Korzeniowski – były dyrektor Browaru w Elblągu, Daniel Lewandowski – popularyzator wiedzy o Elblągu z koncernu GE, Juliusz Marek – telewizja Truso TV, Grażyna Nawrolska – archeolog, autorka książek i artykułów naukowych, Wiesława Rynkiewicz-Domino – kustosz Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu, Karolina Śluz – współautorka książki o elbląskich kinach (CSE Światowid), Marek Wnuk – były wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Teresa Wojcinowicz – prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Mirosław Siedler - dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka.

 

Regulamin I Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu znajdziecie tutaj

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama