UWAGA!

To miłe, że ktoś o nas pomyślał

 
Elbląg, Prezydent Wilk wręczał dziś (30 stycznia) uroczyście Kartę Dużej Rodziny
Prezydent Wilk wręczał dziś (30 stycznia) uroczyście Kartę Dużej Rodziny (fot. AD)

Spore ulgi na komunikację miejską, dwa darmowe koncerty w miesiącu, dwa bezpłatne wejścia na wystawę w ciągu roku, ale i zajęcia, które od zawsze są...darmowe. – To tak bardziej na zasadzie przypomnienia, że taka oferta jest i można z niej skorzystać – tłumaczy wiceprezydent, Marek Pruszak. Wraz z początkiem lutego rusza Karta Dużej Rodziny.

To tylko przypomnienie
       Zniżki na komunikację miejską, wypoczynek letni i zimowy dla dzieci albo dwa darmowe koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w ciągu roku, ulgowy wstęp na basen i lodowisko, bilet rodzinny do Galerii El – m.in. takie przywileje czekają tych, którzy zgłosili się do Karty Dużej Rodziny. W katalogu zniżek znalazła się również oferta Biblioteki Elbląskiej, gdzie widnieją zajęcia, które darmowe były od zawsze.
       – Nie chcemy tworzyć sztucznych zniżek. W przypadku biblioteki to tak bardziej na zasadzie przypomnienia, że taka oferta jest i można z niej skorzystać – tłumaczył Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga.
      
       Nam się to przyda na pewno
       – Jak tylko usłyszeliśmy o możliwości skorzystania z takich zniżek to sie zgłosiliśmy – mówił pan Jacek Tyburski, który ma trójkę dzieci i dziś (30 stycznia), wraz z kilkunastoma innymi rodzinami, odebrał kartę w Ratuszu Staromiejskim. – Nam się to przyda na pewno. Najbardziej podoba mi się zniżka na komunikację miejską, ale i rodzinne bilety na różnego rodzaju imprezy, na pewno będziemy korzystać z oferty na basen czy lodowisko.

  Elbląg, To miłe, że ktoś o nas pomyślał
fot. AD

Z kolei państwo Banasikowie cieszą się najbardziej ze zniżek na żłobek i przedszkole.
       - Fajne są też zniżki na imprezy – mówiło małżeństwo, które jak tylko usłyszało, że coś takiego jest postanowiło skorzystać z oferty. - Miło, że ktoś o takich rodzicach pomyślał.
       Do programu dołączyło również 11 przedsiębiorców, którzy oferują zniżki np. na kurs prawa jazdy, książki, wejście na pole golfowe, a nawet na naukę programowania robotów. Zazwyczaj są to zniżki w wysokości pięciu, dziesięciu albo 15 procent, ale jak mówią rodziny dobre i to, bo liczy się każdy, nawet najmniejszy procent uprawniający do ulgi.
      
       Firma daje zniżkę, miasto robi promocję
       Każdy przedsiębiorca, który zadeklaruje swój udział w Karcie Dużej Rodziny będzie promowany na stronie Urzędu Miejskiego oraz w Elbląskim Serwisie Miejskim, czyli w bezpłatnej gazecie wydawanej przez miasto.
       – Myślę, że każda firma będzie tam wymieniona i opisane zostanie to, jakie ulgi daje w ramach programu. Czy będzie logotyp firmy? To jest do uzgodnienia. Na pewno będziemy te firmy wymieniać tylko pod kątem Karty Dużej Rodziny – mówił wiceprezydent Pruszak.
      
       Program Karta Dużej Rodziny rusza 1 lutego. Do ubiegania się o Kartę Dużej Rodziny uprawnionych było 720 rodzin, na razie zgłosiło się 250. Na ten cel miasto ma zabezpieczone 200 tys. zł.
       W Programie uczestniczyć mogą rodziny wielodzietne, w tym rodziny zastępcze, zamieszkałe na terenie Elbląga, składające się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia (w przypadku kontynuowania nauki).
       Więcej szczegółów na stronie Urzędu Miejskiego.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama