UWAGA!

Tolkmicko przejmuje działkę w Suchaczu. Chce rozbudować przystań

 Elbląg, Port w Suchaczu,
Port w Suchaczu, fot. krzychp (Fotka Miesiąca

Półhektarową działkę, położoną przy przystani w Suchaczu, przejmuje na własność od Skarbu Państwa gmina Tolkmicko. Uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej sesji podjęli tolkmiccy radni. Związane jest to z planami rozbudowy tej mariny.

- Przejęcie na własność nieruchomości położonej w obrębie przystani morskiej w Suchaczu pozwoli na kompleksowe jej zagospodarowanie i usprawnienie procesów zarządzania przystanią, zwłaszcza w kontekście planów związanych z jej modernizacją - czytamy w uzasadnieniu uchwały podjętej przez tolkmickich radnych.

Jak podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy wyjaśniała burmistrz Tolkmicka Magdalena Dalman, działka jest obecnie własnością Skarbu Państwa, a jej przejęcie przez gminę związane jest z planami rozbudowy przystani w Suchaczu,

- Jest to kolejne przejęcie na własność gminy działki portowej. 3 grudnia podpisałam akt notarialny na przejęcie działek w porcie w Tolkmicku. Teraz będziemy starali się przejąć działki w Suchaczu. Celem jest tu właściwe zarządzanie przystanią. Działka położona jest po przeciwnej stronie basenu portowego, będziemy chcieli uczynić ten teren miejscem spacerowym, rekreacyjnym. Drugim celem przejęcia działki jest zabezpieczenie interesów gminy ze względu na rozbudowę przystani w Suchaczu – mówiła Magdalena Dalman.

O modernizacji przystani w Suchaczu pisaliśmy w tym artykule.

Obecnie na przystani w Suchaczu jest miejsce dla około 30 jachtów, cumuje się na bojach, a bosmanat znajduje się w przyczepie kempingowej. Władze Tolkmicka chciałby przystań rozbudować. - Sporządziliśmy wniosek o dofinansowanie na ten cel do programu Polska – Rosja, projekt byłby realizowany w partnerstwie z powiatem elbląskim, który chciałby zainwestować w stanicę w Nadbrzeżu oraz ze stroną rosyjską. Obecnie każdy z beneficjentów przygotowuje projekty działań infrastrukturalnych, celem uzyskania pozwoleń na budowę – mówiła w rozmowie z nami w lipcu Magdalena Dalman.

Jak zapowiadała wówczas Magdalena Dalman, inwestycja w suchaczańskiej marinie miałaby przebiegać dwutorowo.

- Na działce gminy Tolkmicko, która znajduje się tuż przy nabrzeżu, powstałoby około 100 miejsc do cumowania dla łódek i jachtów oraz niezbędna do tego infrastruktura. Wiem także, że osoba prywatna na swojej działce przy porcie również zamierza zainwestować. Miałoby tam powstać zaplecze socjalne dla mariny. Rozbudowa przystani jest szansą na wykorzystanie potencjału Suchacza, zwłaszcza po powstaniu przekopu przez Mierzeję Wiślaną – mówiła burmistrz Tolkmicka.

Uchwała, którą podjęli radni Tolkmicka, będzie załącznikiem do wniosku, który burmistrz skieruje do wojewody warmińsko-mazurskiego o nieodpłatne nabycie przez gminę prawa własności działki w Suchaczu.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama