UWAGA!

Chcą rozbudować przystań w Suchaczu

2021-07-08
Aktualizowany 2021-07-08 11:38
 
Elbląg, Port w Suchaczu,
Port w Suchaczu, fot. krzychp (Fotka Miesiąca)

Milion złotych chcą zainwestować władze Tolkmicka w przystań w Suchaczu. Po rozbudowie mariny mogłoby w niej cumować nawet sto jachtów. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z transgranicznego projektu Polska-Rosja.

Obecnie na przystani w Suchaczu jest miejsce dla około 30 jachtów, cumuje się na bojach, a bosmanat znajduje się w przyczepie kempingowej. Władze Tolkmicka chciałby przystań rozbudować. - Sporządziliśmy wniosek o dofinansowanie na ten cel do programu Polska – Rosja, projekt byłby realizowany w partnerstwie z powiatem elbląskim, który chciałby zainwestować w stanicę w Nadbrzeżu oraz ze stroną rosyjską. Obecnie każdy z beneficjentów przygotowuje projekty działań infrastrukturalnych, celem uzyskania pozwoleń na budowę – mówi Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka.

Jak zapowiada Magdalena Dalman, inwestycja w suchaczańskiej marinie miałaby przebiegać dwutorowo.

- Na działce gminy Tolkmicko, która znajduje się tuż przy nabrzeżu, powstałoby około 100 miejsc do cumowania dla łódek i jachtów oraz niezbędna do tego infrastruktura. Wiem także, że osoba prywatna na swojej działce przy porcie również zamierza zainwestować. Miałoby tam powstać zaplecze socjalne dla mariny. Rozbudowa przystani jest szansą na wykorzystanie potencjału Suchacza, zwłaszcza po powstaniu przekopu przez Mierzeję Wiślaną – mówi burmistrz Tolkmicka.

Łączna kwota projektu partnerskiego to 8 mln zł, nabór wniosków do programu Polska – Rosja 2021 -2027 ma rozpocząć się w tym roku.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama