UWAGA!

Tragiczny bilans na drogach powiatu braniewskiego

 Elbląg, Tragiczny bilans na drogach powiatu braniewskiego
fot. Straż Pożarna

W weekend na terenie powiatu braniewskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Jeden niestety zakończył się tragicznie - informują braniewscy strażacy.

W sobotę, 8 lutego około godz. 20 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 507 w pobliżu miejscowości Cieszęta gm. Pieniężno. Kierujący volvo zjechał na przeciwny pas drogi uderzając w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, strażacy w działaniach wykorzystali zestaw narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przewieziony przez załogę zespołu ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Henrykowa oraz Ornety.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę kilkanaście minut po godz. 10. Kierujący autem marki saab na łuku drogi wojewódzkiej nr 510 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Auto po uderzeniu spadło do pobliskiego rowu. Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejsce wypadku skierowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej  w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Zagaj, Lelkowa, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności tragicznego wypadku.

Mundurowi zwracają się z apelem do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności z uwagi na zmienne warunki pogodowe.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, KP PSP Braniewo, KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama