UWAGA!

----

Trochę wody dla ochłody

 Elbląg, Trochę wody dla ochłody
fot. Anna Dembińska

Basen przy ul. Karowej w wakacje jest zamknięty, a ten przy ul. Moniuszki jeszcze nie działa. Nie zawsze podczas upału można jechać nad morze albo nad Zalew, a fontanna na skwerze Sawicza mimo wszystko nie służy do kąpieli. Dlatego jednym z nielicznych sposobów na ochłodę może być kurtyna wodna, która już dziś stanęła na Placu Jagiellończyka. Zobacz zdjęcia.

Kurtynę uruchomiono o godz. 15.30, zostanie również ustawiona jutro i będzie czynna od godz. 12 do 17. Kurtyna kurtyną, ale podczas upałów warto pamiętać o kilku zasadach – unikać wychodzenia pomiędzy godz. 12 a 17 (dotyczy to zwłaszcza tych, którzy mają problemy z układem krążenia), chronić twarz, oczy i głowę, smarować skórę kremami z filtrem UV, pić dużo wody, najlepiej niegazowanej, jeść lekkostrawne posiłki, a przede wszystkim używać zdrowego rozsądku i nie zostawiać ani dzieci, ani zwierząt w rozgrzanymi samochodzie bez żadnego nadzoru.
       W przypadku, gdy czujemy się osłabieni, mamy dreszcze lub gorączkę, zlewne poty, omamy czy omdlenia warto zgłosić się do lekarza, a jeśli zajdzie taka potrzeba - wezwać pogotowie.
      

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • To są kpiny żeby takie miasto a nie było basenu. Gdzie mają pływać ludzie.
  • Miasto niegdyś wojewódzkie a pływać w kumielce :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    1
    Ralf77(2014-07-07)
  • Basen jest, zapłać. Publicznego nie ma co stawiać bo ludzie nie dbają, srają i szczają.
  • jak za króla świeczka. .. .. Braniewo i Ostróda do której jeżdzę baseny mają ale w elb się nie opłaca przecież. .. .. a potem się dziwicie że dzieciaki w fontannie się kąpią. .. .. i że ludzie z tego miasta uciekają. .. .
  • Brawo, brawo słyszałem że koło ratusza będzie stał cieć z konewką i będzie polewał brawo prezydencie załatwiłeś ludzi równo proponuję jeszcze spuścic wodę z fontanny i Kumieli.
  • Tak dalej trzymać a zostanie pan sam w mieście i wilcze echa. Co jeszcze Pan zniszczy i zamknie?? ludzie panu tego nie zapomną
  • Nie wiem kto to pisał ale nie zazdroszczę weny jedz nad morze to 3-4godziny w korku droga nie przejezdna do tego ludzi bezrobotnych wysyłacie nad morze chyba na koszt prezydenta, Właśnie widać agonię tego miasta 40tyś ludzi którzy wyjechali z Elbląga wcześniej to zauważyli
  • w takie upaly, ,zeby nie bylo gdzie sie ochlodzic, ,lato--a basen zamkniety-- szok i kpina!!! tylko ta fontanna na 1 maja-- najczesciej w upaly nie dziala-- a jak leje deszcz to daje do 22.. .co to sie porobilo??? a kogo stac na krynice ?? jak buda -- a pozatym powrot to masakra. .. :( wymarle miasto niemal. .zal :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    0
    GOSIA54(2014-07-08)
  • To jest właśnie ukraina - dziurawy wąż strażacki i radość dziecka w mocarstwowej , kolesiowskiej Polsce. Pan Murzyn podziwia tak nowoczesną technologię. I to się nazywa kurtyna, która "stanęła". Chyba niejednemu urzędasowi stsnęła własną kurtyna z zachwytu z pomysłu w XXIw. Ukraina.
  • upały od piątku a u nas stawia się kurtynę w poniedziałek po 15,i to jedną w dodatku i wielkie halo. WSTYD. !!!!!
  • wstyd i hańba!!!żadne słowa tego nie opiszą. proponuję jeszcze położyć sztuczną trawę, trochę piasku i będzie prawie jak nad morzem lub jeziorem. a jak to ma być basen to prysznice i przebieralnie. do tego wszystkiego obowiązkowo gratis kurs pływania w płytkiej wodzie. :)
  • a przebieralnia po tej super kąpieli to w światowidzie czy w kauflandzie?
Reklama