UWAGA!

Trudne warunki na drogach – policjanci apelują o ostrożną jazdę

 
Elbląg, Trudne warunki na drogach – policjanci apelują o ostrożną jazdę
fot. policja

Oblodzona jezdnia i silny wiatr nie ułatwiają jazdy kierowcom. Tylko wczoraj (15 stycznia) policjanci z Pieniężna pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów ciężarowych,które zsunęły się do rowu. Kierowco, nie trać czujności na drodze i zwolnij.

Wczoraj około godz.14 oficer dyżurny Pplicji został powiadomiony, że w okolicy miejscowości Cieszęta samochód ciężarowy blokuje ruch, a kolejny ciężarowy ma trudności z podjechaniem. Parę godzin później na trasie Pieniężno-Sawity doszło do podobnej sytuacji – zestaw ciężarowy na oblodzonej jezdni, zepchany wiatrem i zsunięty do rowu. Na czas przygotowywania drogi przez odpowiednie słuzby policjanci wstrzymali na wskazanych odcinkach ruch. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
       Trudne warunki drogowe i opady śniegu wymagają wzmożonej aktywności ze strony służb drogowych, ale także – o czym niektórzy kierowcy zdają się zapominać – wzmożonej ostrożności i cierpliwości za kierownicą. Niestety gdy tego brakuje, dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Padający śnieg czy marznący deszcz powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska, oblodzona i powoduje jednocześnie zmniejszoną przyczepność kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
      
      
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama