UWAGA!

Trzecia wędrówka Pomorską Drogą św. Jakuba

 Elbląg, Trzecia wędrówka Pomorską Drogą św. Jakuba

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba organizuje w sobotę (13 lipca) trzecią w tym roku wędrówkę pomorskim szlakiem jakubowym.

Tym razem powędrujemy z Tolkmicka do Próchnika - to wyjątkowo piękny odcinek Pomorskiej Drogi. Chociaż prawda jest taka, że elbląski odcinek pomorskiej Drogi (od Braniewa do Kępek Wlk.) cały jest piękny i malowniczy! Tą piękną Drogą poprowadzi nas Andrzej Filipkowski - bardzo doświadczony Caminowicz. Szykujcie więc caminowe pytania, bo na pewno na wszystkie otrzymacie odpowiedź.
       Każdy uczestnik otrzyma Paszport Pielgrzyma.
      
       Spotykamy się o godz. 9.15 przed kościołem pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Przed nami ok. 22 km wędrówki, w spokojnym tempie. Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Mogą też przydać się kijki trekkingowe, bo będzie troszkę stromo. Po dojściu do Próchnika (ok. godz. 15.30) wrócimy do Elbląga miejskim autobusem nr 12.
       Do Tolkmicka można dojechać z Elbląga busem o godz. 8.15 z pętli przed dworcem autobusowy. Bus zatrzymuje się również w kilku miejscach w Elblągu - sprawdźcie rozkład jazdy.
      
       Wędrówki będziemy kontynuować raz w miesiącu aż do października - wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy! Każdy, kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy będzie mógł otrzymać Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba! W sumie przejdziemy ok. 125 kilometrów!
      
       link do wydarzenia
      
Tamara Frączkowska w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama