UWAGA!

Trzy nowe autobusy ZKM

 Elbląg, Trzy nowe autobusy ZKM
fot. nadesłana

Pod koniec zeszłego tygodnia do Elbląga dotarły trzy kolejne, nowe autobusy.

Przypomnijmy, że zgodnie z deklaracjami nowego przewoźnika – Arriva Sp. z o.o. - obsługującego linie 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23 i 100, w pierwszej połowie roku do Elbląga trafi łącznie 14 autobusów wyprodukowanych już w 2014 r.
       Do tej pory przewoźnik sprowadził już pięć nowych autobusów – pozostałe dziewięć znajdzie się w Elblągu najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu.
       Trzy nowe autobusy pochodzą od czeskiego producenta SOR Libchavy. Dwa z nich (z numerami 616 i 618) to wersje dwudrzwiowe które mogą obsługiwać linie nr 12, 21, 23 i 100. Trzeci (z numerem 615) to wersja trzydrzwiowa, znana już pasażerom elbląskiej komunikacji miejskiej. Autobusy zostały już wyposażone w urządzenia systemu Elbląskiej Karty Miejskiej, zostały wyposażone w monitoring wizyjny, posiadają wyznaczone miejsce do przewozu osób niepełnosprawnych i są niskowejściowe.
       Także kolejny nowy przewoźnik – Warbus Sp. z o.o. , obsługujący linie nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31– zadeklarował zakup sześciu, fabrycznie nowych autobusów. Również w przyszłym miesiącu te nowe autobusy mają zadebiutować na elbląskich liniach.
      
Michał Górecki, ZKM Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama