UWAGA!

Trzysta złotych na start

 
Elbląg, Trzysta złotych na start
fot. Witold Sadowski (arch. PortEl.pl)

„Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia. Przypominamy, że już od 1 lipca br. można starać się o wsparcie z programu. 

Jak złożyć wniosek? Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
       W Elblągu wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Departament Świadczeń Rodzinnych UM mieszczący się przy ul. Jaśminowej 11.
       Wniosek można składać od 1 lipca 2018 roku online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia br. drogą tradycyjną (papierową) w Departamencie Świadczeń Rodzinnych UM w Elblągu przy ul. Jaśminowej 11. Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.
       W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż 30 września 2018 r. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
       Szacuje się, że w Elblągu przedmiotowym programem zostanie objętych około 15 tys. dzieci (dane Departamentu Edukacji i Sportu UM).
Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kiełbasa wyborcza za 300 złotych rocznie. Ja nie jestem zwolennikiem kiełbas, więc wsadźcie ją sobie w Pis. du.
 • A moim zdaniem czy to kielbasa czy nie,lepiej jak te pieniadze dostana dzieci niz maja zostac wyprowadzone z Polski lub ukradzione I tak trzymac !!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Znyszek 1(2018-07-03)
 • Tak tak - kupujcie sobie głosy kupujcie - te cymbały, które się na to nabierają nie wiedzą że jedną ręką dają ich własne pieniądze wyciągane z ich kieszeni łapą drugą. Jedynie patologia i nieroby wychodzą na zero bo niby skąd takiemu państwo ma zabrać - haha czemu narodzie biednyś? - bom głupi - a czemu głupi ?- bom biedny
 • Warto pamietac ze za te 300 zl kazdy musial sie zlozyc po 500 zl - dwiescie poszlo na urzednikow,ktorzy tym operuja,na calaobsluge,oprogramowanie itd. A gdzie te 500zl? W podatkach posrednich,ktorych nikt nie widzi-tu zlotowka,tam dwa zlote itd
 • Jak to skad??? W cenie towarow im zabiera. Patologia nie kupuje chleba,masla itd? a w tym nie ma vatu i 1000 innych obciazen?
 • @Milos12 - a PO wyciągało z kieszeni innych i nie dało nic, chyba było gorzej
Reklama