UWAGA!

Tu Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dziś w Elblągu swoich kandydatów do sejmu i senatu w okręgu 34. Dzisiaj też PiS zarejestrował swoją listę w Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu.

Listę kandydatów do sejmu otwiera Leonard Krasulski, lider tego ugrupowania w regionie elbląskim. Krasulski powiedział dzisiaj na konferencji, że jednym z ważkich tematów, jakie zamierza poruszyć klub parlamentarny PiS tuż po wyborach jest kwestia korekty granic administracyjnych.
     - Korekta granic - jak mówi Krasulski - wiąże się z chęcią radykalnego zmniejszenia lub zlikwidowania powiatów i z tym, by nie przeprowadzać operacji na zdrowym ciele. Po prostu Żuławy mają być razem, pod jednym wojewodą. Wiadomo też, że my bardziej przemy do województwa pomorskiego, a ja wtedy nie wyobrażam sobie istnienia województwa warmińsko-mazurskiego w dalszej perspektywie, po odłączeniu się regionu elbląskiego od Warmii i Mazur. Doskonale by było, żeby powstało znowu województwo elbląskie. Przypominam, że to było województwo samowystarczalne, tylko nie wiem, czy taka byłaby logika zmian administracyjnych. My chcemy znaleźć się w Pomorskiem przy zmniejszeniu liczby województw do ośmiu. Tak wynika z rozmów, jakie przeprowadzałem z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości.
     Ta wypowiedź jednak wzbudziła konsternację wśród innych kandydatów na posłów z PiS.
     - To są przemyślenia wyłącznie pana prezesa - twierdzi Henryk Plis, startujący z listy PiS z 15. miejsca. - Prezes dopiero dzisiaj podjął ten temat, a ja uważam, że ruszenie granic województwa to otwarcie Puszki Pandory, mamy ważniejsze sprawy. Ja się pod tym nie podpisuję i uważam, że to jest reklama wyborcza pana prezesa. To jednak nie jest głos przeciwko panu Krasulskiemu. Ustaliliśmy po konferencji, że każdy z nas będzie miał własną opinię na ten temat.
     Jerzy Wilk, szef Sztabu Wyborczego PiS w okręgu elbląskim podkreśla, że kampania będzie prowadzona intensywnie, przy wykorzystaniu mediów, ale kandydaci będą też spotykać się i rozmawiać z wyborcami. PiS w tych wyborach stawia głównie na zmiany w konstytucji, walkę z bezrobociem oraz zmiany w służbie zdrowia i oświacie.
     
     Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu:
     1. Leonard Krasulski,
     2. Karolina Gajewska,
     3. Bogdan Pobiarżyn,
     4. Wojciech Szadziewicz,
     5. Paweł Kowszyński,
     6. Czesław Najmowicz,
     7. Adam Bok,
     8. Damian Godziński,
     9. Andrzej Tomczyński,
     10. Marta Sumara,
     11. Jacek Kanigowski,
     12. Piotr Bohatyrewicz,
     13. Jacek Perliński,
     14. Leszek Sierputowicz,
     15. Henryk Plis,
     16. Bogdan Wiszowaty.
     
     Kandydatem PiS do senatu jest Sławomir Sadowski.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama