UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tuga Bioblitz w Nowym Dworze

Elbląg, Tuga Bioblitz w Nowym Dworze

11 czerwca w Nowym Dworze Gdańskim każdy będzie mógł poczuć się jak naukowiec. Okazją do tego będą zawody w badaniu bioróżnorodności rzeki Tuga – Bioblitz, które będą połączone z licznymi prezentacjami prowadzonymi przez przyrodników.

W czasie Tuga Bioblitza będzie działało terenowe laboratorium z wyposażeniem do prezentacji audiowizualnych na ekranach bezpośrednio z mikroskopów i kamer laboratoryjnych. Będzie można na żywo podglądać pracę naukowców, zadawać pytania i zapoznać się z relacjami z badań.
      
       Program:
      

       Praca zespołów naukowców na Tudze:
       5.00–7.00 obserwacje ornitologów – przejście i przepłynięcie odcinka rzeki w granicach miasta, rejestracja zaobserwowanych ptaków;
       7.00–10.00 prace badawcze zespołów botaników i zoologów – zbieranie i rejestracja roślin oraz zwierząt w rzece i na jej brzegach (w granicach miasta).
      
       Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach (skwer nad rzeką Tugą przy ul. Morskiej):
       10.00 uroczyste otwarcie zawodów Tuga Bioblitz .
       9.30–14.00 prezentacje bioróżnorodności rzeki Tugi dla szkół i wszystkich zainteresowanych osób (godziny prezentacji: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30);
       – prezentacje ptaków zaobserwowanych przez ornitologów nad Tugą;
       – prezentacje nietoperzy i małych ssaków;
       – prezentacje ciekawych okazów roślinności z i znad Tugi przez zespół botaników;
       – prezentacje fauny odnalezionej lub zaobserwowanej przez zespół zoologów;
       14.00 podsumowanie zawodów, podliczenie i podanie wyników Tuga Bioblitz.
      
       Wydarzenia w polowym laboratorium i jego okolicach poprowadzą naukowcy, m.in. z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Grupy Badawczej Ptaków Wodnych „Kuling”.
       W 2009 roku w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce bioblitz rzeczny. W strugach deszczu zespoły naukowców zidentyfikowały na miejskim odcinku rzeki ponad 400 gatunków roślin i zwierząt, w tym wiele podlegających ścisłej ochronie. Czy w tym roku będzie ich więcej?
      
       Więcej informacji na www.tuga.info.pl.
       Kontakt w sprawach organizacyjnych: Mariola Mika, tel./fax. (55) 247 22 03, tel. kom. 505 433 202, e-mail: opitz@opitz.pl.
      
       Organizator: Salwinia Ekoklub przy Stowarzyszeniu Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski.
       Współfinansowanie: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
       Partnerzy projektu: Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Stowarzyszenie EkoInicjatywa Kwidzyn, Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja, PHU Opitz, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
      
Marek Opitz, Klub Nowodworski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama