UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Twój pies - twój obowiązek

 
Elbląg, Twój pies - twój obowiązek

W związku z coraz częstszymi przypadkami pogryzień ludzi przez psy puszczane luzem Straż Miejska w Elblągu przypomina o obowiązkach osób utrzymujących zwierzęta domowe.

Przepisy normujące te kwestie zawarte są w art. 77 kodeksu wykroczeń, precyzuje je natomiast Uchwała nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Nakładają one na właścicieli następujące obowiązki:

- utrzymanie, które zapewnia ochronę przed wszelkimi zagrożeniami i uciążliwościami dla ludzi oraz zapobiega zanieczyszczaniu terenów wspólnego użytku.

- nie pozostawianie zwierząt bez opieki

- zabezpieczenie zwierząt przed samowolnym wydostaniem się z lokalu mieszkalnego lub użytkowego, w którym jest trzymane

- zapewnienie zwierzętom takich warunków bytowania, które nie powodują uciążliwości dla otoczenia.

- nie dopuszczanie do zanieczyszczania pomieszczeń służących do wspólnego użytku, w przypadku spowodowania przez zwierzę tych zanieczyszczeń należy niezwłocznie je sprzątnąć. Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psów - przewodników.

 

Do obowiązków osób utrzymujących psy należy również:

- zachowanie należytych środków ostrożności przez prowadzenie psa wyłącznie na smyczy, a psa agresywnego również w kagańcu.

- zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi oraz pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec i opiekun psa zachowuje pełną kontrolę nad zachowaniem psa.

- obowiązek szczepień - ciążący na wszystkich właścicielach.
      
       Przypominamy również, że za lekceważenie tych obowiązków grozi mandat karny w wysokości do tysiąca złotych!

Jerzy Gudziński, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • I pewnie dlatego, że nikt nigdy takiego mandatu nie dostał to większość ma te obowiązki w d..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  NogaWkupie(2020-01-10)
 • Straż Miejska niech przestanie przypominać tylko zacznie stosować obowiązujące przepisy wobec właścicieli psów. Jak jest na co dzień to wszyscy elblążanie widzą i zadają sobie pytanie GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  6
  !!!!!(2020-01-10)
 • Ja tam straży miejskiej na ulicach nie widzę może dlatego że pracuje do 17 i zamiast autem to na piechotę po mieście
 • A co mam zrobić, jak w swoim egoizmie, któryś sosmiad wypuszcza kotka na dwór? Czy, gdy "biedny"kiciuś wejdzie do silnika i dojdzie awarii w trakcie uruchamiania silnika to jak mam ubiegać się o odszkodowanie? Gdzie mam zgłosić, że kiciuś zaznacza drzwi i samochody śmierdzącym moczem? Czemu przepisy dotyczą tylko psa? Swoją dlaczego np. na szczura czy mysz, jako szkodnika, mogę wystawić pułapkę, a gdy z mojego punktu widzenia kot będzie takim szkodnikiem to już nie?
 • A mój pies będzie robić kupę i będzie to leżeć czemu? Bo rozłoży się za parę dni śladu nie będzie! A teraz pomyśle ... ile set lat kupa będzie walać się w FOLIOWYM worku? Myślenie szkodzi wam ludzie czy w czym jest problem? Macie swój PiS swoje super zarobki swoje super extra pieniądze dla nierobów jakim kosztem? Spójrzcie na ceny prądu, wywozu śmieci cen żywności czy pieczywa ludzkie nie dajcie się omamić
 • Obyś sam wlazł w kupę swojego psa pseudo ekologu schowaj kupę po swoim psie do worka papierowego jak ci ekologia leży nie myl ekologii z kulturą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  3
  stara baba z kotem nie w głowie(2020-01-10)
 • a psy z logiem "Policja"? moim zdaniem też powinni chodzić na smyczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  JanJohn(2020-01-12)
 • zbierać g. po swoich kundlach!!!!
 • Zatruwanie i zBrudzanie koszy na śmieci kuupamito nie zbyt dobry pomysł
Reklama