UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Elbląg, Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Od poniedziałku 21 lutego do soboty 26 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Zasadniczym celem inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców.

Wzorem lat ubiegłych w realizację Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw włącza się również elbląska Policja. Osoby zgłaszające się po taką pomoc, poradę czy konsultację do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymają ją.
       Od najbliższego poniedziałku do piątku, w godzinach 9 - 15 w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ulicy Królewieckiej 106, zostanie uruchomiony punkt informacyjny dla ofiar przestępstw, w którym osoby zainteresowane będą mogły otrzymać pomoc prawno-psychologiczną. W skład zespołu dyżurującego wejdzie funkcjonariusz pionu kryminalnego, specjalista ds. przemocy w rodzinie oraz psycholog.
       Wszystkie osoby, które są ofiarami przestępstw lub zainteresowane są uzyskaniem pomocy dla swoich bliskich mogą telefonować w godz. 9 - 15 pod nr: (55) 230 15 65. Numer ten będzie również funkcjonował po zakończeniu Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
      
       Dyżury w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw pełni:
       - Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej w Elblągu (przy ul. Stefczyka 7-8, tel. 55 642-44-25) będzie dyżurował od poniedziałku do piątku (21 - 25 lutego) w godzinach 10 - 18. Dyżury będą pełnić: prawnik, adwokat, psycholog według potrzeb oraz poradnik pierwszego kontaktu.
       - Wydział Kryminalny KMP w Elblągu - dyżur w KMP przy ul. 1000-lecia 3 - st. sierż. Piotr Kuźnicki tel. 55 230-17-29 od 21-26.02.2011 r. w godz. 7.30 - 15.30.
       - Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP ul. Królewiecka 106 - asp. szt. Jarosław Graman - specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie - tel. 55 230-15-65 od poniedziałku 21 lutego do piątku 25 lutego w godz. 9 - 15.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama