UWAGA!

Tylko jeden filantrop

Ponad 30 zgłoszeń wpłynęło na konkurs o tytuł „Filantropa roku” organizowany przez Fundację Elbląg.

Zgłoszenia kandydatów do tytułu „Filantrop roku” nadsyłały organizacje społeczne, szkoły oraz instytucje działające w sferze kultury i pomocy społecznej z Elbląga i powiatu. Wyboru spośród kandydatur dokona kapituła konkursu złożona z przedstawicieli organizacji działających we wspomnianych dziedzinach oraz Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     Wręczenie statuetki Ferdynanda (nawiązującej do postaci Ferdynanda Schichaua, elbląskiego przemysłowca-filantropa) nastąpi podczas uroczystej gali Fundacji Elbląg w maju br.
     - W tym roku galę organizujemy wspólnie z Elbląską Izbą Przemysłowo-Handlową – mówi Arkadiusz Jachimowicz z Fundacji Elbląg. – Chcemy, żeby podczas gali wystąpiła znana gwiazda, ale damy także szansę zaprezentowania się młodym artystom elbląskim, w tym także stypendystom Fundacji. Wśród nich jest przecież i skrzypek, i pianista, i wokalistka.
     Elbląski „Filantrop roku” zostanie zgłoszony do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu o tytuł „Dobroczyńcy roku”. Laureat będzie miał prawo wykorzystywania przyznanego tytułu do celów promocyjnych.
     - W wyborze „Filantropa roku” kapituła kieruje się nie tylko wielkością, ale też zaangażowaniem i ciągłością udzielanej pomocy – dodaje Jachimowicz.
     Tytuł „Filantropa roku” zostanie przyznany po raz drugi. W roku ubiegłym laureatem konkursu została firma Alstom Power.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Znam kilku wielich filantropów ,którzy jak dawali ,byli wynoszeni na lokalny piedestał. Gdy z przyczyn niezależnych padły ich firmy i nie dzielą się kasą nikt ich na salony nie zaprasza. UWAŻAJ FILANTROPIE, JAK NIE BEDZIESZ DZIELIŁ SIĘ ,CI KAŻDY DOKOPIE.
Reklama