UWAGA!

Tylko w Kadynach

Zanieczyszczenie wody nadal nie pozwala na kąpiele w Suchaczu. Natomiast w Tolkmicku w wodnej rekreacji przeszkadza bliskość portu. Bez przeszkód można kąpać się w Zalewie Wiślanym jedynie w Kadynach.

Zakończyła się kontrola czystości wód Zalewu Wiślanego na terenie gminy Tolkmicko. Inspektorzy sanepidu kategorycznie zabronili kąpieli w Suchaczu.
     - Powodem jest nierozwiązana kwestia gospodarki ściekowej - mówi Mirosław Rydzewski, burmistrz Tolkmicka. - Po prostu przez środek plaży w Suchaczu płynie potok z nieczystościami. Pracujemy jednak nad tym, by tę plażę reaktywować. Służyła ona przecież dawniej, ba, jeszcze w latach 80-tych, wczasowiczom.
     Budowa sieci kanalizacyjnej ma być częściowo pokryta ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
     - Na początku lipca dowiemy się również, czy otrzymamy pieniądze z Ekofunduszu - kontynuuje burmistrz. - Jeżeli prace prowadzone byłyby sprawnie, to myślę, że w 2006 r. ocena czystości wody byłaby pozytywna.
     Nie można kąpać się także w Tolkmicku.
     - Dyskwalifikuje nas bliskość portu - ubolewa burmistrz miasteczka. - A szkoda, bo inspektorzy ocenili, że woda nadaje się do kąpieli. Niestety, nie jest przygotowane kąpielisko. W tym roku będziemy pogłębiać wejście do portu, a jak znajdziemy dobry piasek, to może usypiemy plażę w kierunku Świętego Kamienia.
     Z plaż nadzalewowych można korzystać wyłącznie w Kadynach.
     - Kadynom się poszczęściło - mówi Mirosław Rydzewski. - Mają jedną plażę, a teraz - dzięki sponsorowi - powstanie kolejna. W dawnym porcie ma powstać wypożyczalnia sprzętu do pływania, parking, zaplecze gastronomiczne. W tym roku - z tego co mi wiadomo - ma zostać otwarta tylko część z zaplanowanych obiektów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama