UWAGA!

Ulica Bema bez sygnalizacji. „To jest test”

 
Elbląg, Ulica Bema bez sygnalizacji. „To jest test”
fot. Anna Dembińska

- Światła na ulicy Bema są wyłączane na kilka godzin, a z ulicy Saperów, czy z ulicy Komeńskiego nie można w nią skręcić bez bardzo długiego oczekiwania. Tworzą się korki, jest też niebezpiecznie. Taka sytuacja miała miejsce już kilka razy. Czy to jest jakaś awaria? - pyta nasz Czytelnik. To nie awaria, to jest test - odpowiada Urząd Miejski w Elblągu.

- Ruch samochodowy na ulicy Bema oraz ulicach dojazdowych jest bardzo duży. Kilka razy (w tym i w ubiegłym tygodniu) wyłączona została na całej jej długości - na dość długo - sygnalizacja świetlna. Kierowcy z ulic dojazdowych bardzo długo czekali, by skręcić w ul. Bema. Czy są to jakieś prace naprawcze i można kierowców o nich uprzedzać? Czy jest to jakaś awaria – pyta nasz Czytelnik.

To nie jest awaria, to jest test - odpowiadają urzędnicy.

- Ulica Bema jest mocno obciążona ruchem. Sygnalizacje świetlne ułatwiają wyjazd na tę ulicę z ulic podporządkowanych. Jednak ich działanie mocno ogranicza przepustowość tej ulicy. W związku z tym, w uzgodnieniu z policją postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie odbywał się ruch przy wyłączonych wszystkich sygnalizacjach świetlnych na ulicy Bema. Test w tym zakresie będzie prowadzony w ciągu najbliższych kilku dni – informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Urząd Miejski w Elblągu nie podał tej informacji do publicznej wiadomości, „by kierowcy nie zmieniali tras przejazdu i by poczynione obserwacje były miarodajne”


        

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama